Reprezentace 7s - Dívky

ME 7s juniorek 2023 (15.-16. 7. 2023)

Mistrovství Evropy v sedmičkovém ragby dívek do 18 let úrovně Championship se i v roce 2023 bude konat v pražských Petrovicích. Všechny potřebné informace o turnaji naleznete na této stránce.

Vstupenky

Vstupenky je možné koupit v předprodeji zvlášť na sobotu a neděli v síti Ticketportal. Celodenní vstupenky bude možné zakoupit i na místě, na hřišti v Petrovicích. Cena za jednodenní vstupenku je 100 Kč.

Přístup do areálu

Kvůli stavebním úpravám je přesunuta zastávka autobusu MHD Newtonova, která se dočasně nachází v ulici Novopetrovická, cca 800 metrů od hřiště. Pěší cesta ze zastávky je vyznačena přerušovanou černou čárou níže. Pokud přijedete autem, omezený počet míst bude na parkovišti v ulici Edisonova, dále pak bude možné využít dvě parkovací plochy v ulici Morseova v dochozí vzdálenosti, případně přilehlé ulice. Vjezd na hřiště bude omezen pouze pro VIP návštěvníky a zásobování / produkci turnaje. Parkoviště před ZŠ Dopplerova je nedostupné kvůli uzavírce ulice Bellova.

Přímý přenos

Utkání českého týmu budou vysílána s českým komentářem na ČT Sport+. Všechna utkání potom budou přenášena živě na Rugby Europe TV. Pro sledování na druhém jmenovaném mediu je zapotřebí registrace, utkání budou komentována převážně v anglickém jazyce.

Výsledkový servis

Výsledky z utkání, tabulky a pavouk vyřazovacích částí jsou aktualizovány na stránce Rugby Europe. Výsledky z utkání českého týmu včetně odkazů na pozápasové ohlasy pak budeme pravidelně zveřejňovat na této stránce, stejně jako na sociálních sítích České ragbyové unie (Facebook a Instagram). Aktuální výsledkový servis poskytuje i server 24live.com.

Systém turnaje

Systém víkendového turnaje se bude skládat za tří částí. V první se týmy utkají jednokolově, ve třech skupinách, každý proti každému. Skupiny mají následující složení, které vychází z umístění týmů na loňském turnaji.

Po odehrání všech utkání první části budou skupiny přelosovány do jiných tří skupin tak, aby v každé nové skupině byl jeden vítěz základních skupin, jeden tým umístěný na druhém a jeden na třetím místě. Například, pokud by pořadí týmů po odehrání první části odpovídalo nasazení týmů uvedeném v tabulce výše, v další části by se v jedné skupině střetla Francie, Česko a Polsko. Hrát se bude opět jednokolově, každý s každým.

Po odehrání všech utkání druhé části se týmy seřadí do jedné velké tabulky podle počtu získaných bodů. Třetí část turnaje pak bude pokračovat následovně:

  • Čtyři nejvýše umístěné týmy se utkají v semifinálových utkáních, následně ve finále a v utkání o konečné třetí místo.
  • Další tři týmy utvoří skupinu, která se popere o konečné páté, šesté a sedmé místo. Znovu každý s každým jednou.
  • Poslední dva týmy pak bude bude čekat jedno vzájemné utkání o osmé a deváté místo.

Články a rozhovory o akci

Novinářské akreditace

V případě zájmu o akreditaci prosím vyplňte následující formulář. Máte dotazy? Prosím piště na media@rugbyunion.cz nebo volejte p. Boháčka na +420 739 738 103.

Akce je pořádána za podpory Magistrátu hlavního města Prahy a Národní sportovní agentury.

Generální partner

Hlavní partneři

Partneři

Institucionální partneři