Reprezentace 7s - Dívky

Dívčí sedmičková elita se po roce vrací do pražských Petrovic!

​Ženské sedmičkové ragby je v Česku na vzestupu. Národní tým žen vybojoval před několika málo dny bronzové medaile na Evropských hrách v Krakově, a naše ženy tak stále mají možnost postoupit na Olympijské hry v Paříži 2024. Svátkem ženského ragby bude v Česku i třetí červencový víkend, kdy se do pražských Petrovic opět sjedou ty nejlepší evropské hráčky do 18 let.

Prestižní turnaj bude Praha pořádat druhým rokem. Titul z loňského turnaje, který se konal rovněž u potoka Botič v Petrovicích, budou obhajovat Francouzky. Vysoké cíle má i český tým. „Ambicí je alespoň obhájit skvělý loňský výsledek. Letošní tým má velký potenciál a kvalitu, třeba posuneme historickou laťku opět výše,“ doufá trenér českého reprezentačního týmu dívek Stanislav Král, jehož svěřenkyním se v roce 2022 podařilo porazit ragbyovou velmoc Skotsko a obsadit fantastické 5. místo.

Divák, který si o víkendu 15. až 16. července najde na evropský šampionát cestu, se může těšit na devět účastnících se zemí, mezi kterými nebudou chybět zmiňované Francie se Skotskem nebo třeba Anglie, Španělsko či Irsko. Sportovní program bude zahájen v sobotu v 9:00, kdy proběhne výkop prvního utkání mezi Ukrajinou a obhájkyněmi titulu z Francie. Souboje v základních skupinách vyvrcholí v neděli ráno, přičemž nedělní odpoledne bude patřit vyřazovacím bojům.

Vstupenky je možné zakoupit již nyní přes Ticketportal. Více informací o turnaji, včetně výsledkového servisu, budeme postupně odkrývat na našem webu. Akce proběhne za podpory Magistrátu hlavního města Prahy.

Generální partner

Hlavní partneři

Partneři

Institucionální partneři