Reprezentace 7s - U18

"Tvoříme jeden skvělý tým," říká po nominaci na ME juniorek kapitánka českého týmu Milinková

Již tuto sobotu v 9 hodin vypukne v pražských Petrovicích mistrovství Evropy juniorek v sedmičkovém ragby. Standa Král, trenér českých děvčat, již představil třináctku hráček, které se pokusí navázat na úspěch seniorek v letošní sedmičkové sezóně. Tým s vysokými ambicemi povede jako kapitánka Barbora Milinková.

Právě s osmnáctiletou odchovankyní zlínského ragby jsme před čtvrtečním tréninkem pořídili krátký rozhovor.

Báro, do začátku turnaje zbývají necelé dva dny. Těšíš se?

Určitě se velmi těším. Nadcházející mistrovství Evropy je odměnou za celý rok dřiny, takže si myslím, že se netěším jen já, ale i celý tým.

Český tým bude do turnaje nastupovat s vysokými ambicemi. Loni se podařilo získat fantastické páté místo. Trenér Král mluvil o záměru tento výsledek obhájit, případně i posunout laťku výš. Jak si tým věří?

Myslím si, že si věříme a že na to i máme. Samozřejmě, hodně bude záležet na tom, jak se nám bude v daný den dařit, je spousta faktorů, které můžou náš výsledek ovlivnit. Celkově ale věřím, že na to máme!

Jak probíhala příprava? Měli jste s holkama možnost se pořádně sehrát?

Naše příprava byla hodně intenzivní. Už rok se jednou až dvakrát do měsíce scházíme na pravidelných soustředěních národního týmu. K tomu jsme ještě absolvovali několik přípravných turnajů, kde jsme se soustředili na to, co bylo potřeba doladit.

Co je podle tebe nejsilnější stránka týmu, který fanoušci o víkendu uvidí v akci?

Podle mě nejsilnejší jsme v tom, že každá z nás (hráček) jsme jiná a máme co nabídnout. Líbí se mi, že i přes rozmanitost tvoříme jeden skvělý tým. Myslím si, že to je něco, co nám pomůže uspět.

Je o tobě známo, že kromě ragby se věnuješ i hudbě. Máš v Praze s sebou nějaký nástroj? Můžeme se po skončení turnaje těšit na hudební vystoupení?

Nástroj s sebou žádný nemám. S holkama ale rády společné dny prokládáme písničkama, takže věřím, že spoustu zpívání si jako tým užijeme.

Báře za rozhovor děkujeme a do víkendových utkání přejeme mnoho štěstí. První utkání náš tým čeká v sobotu od 11:44 proti Belgii. Kromě Báry se můžeme těšit i na dvanáct dalších hráček, jejichž seznam naleznete v níže uvedené grafice. Další důležité informace o turnaji, včetně odkazů na přímé přenosy, pak na této stránce.

Bára Milinková je na fotografii uprostřed. Autorem fotografie je Martin Flousek.

Akce se koná za podpory Magistrátu hlavního města Prahy a Národní sportovní agentury.

Generální partner

Hlavní partneři

Partneři

Institucionální partneři