Domácí soutěže

Moravské derby a čtyři utkání na Markétě: soutěže mužů pokračují druhým kolem

Dvě soutěže, pět utkání a dva stadiony. To je program pro nadcházející víkend, během kterého bude odehráno druhé kolo dvou nejvyšších soutěží mužů v patnáctkovém ragby. Plánované utkání mezi Slavií Praha a Zlínem odloženo na duben.

Podobně jako tomu bylo v prvním kole, které se hrálo 17. února, většina utkání se odehraje na Národním ragbyovém stadionu Markéta na pražském Břevnově. Tentokrát však budou utkání rozdělena do dvou hracích dnů.

Extraligové týmy se utkají v sobotu. Od 13:00 nás čeká repríza loňského finále mezi ragbisty z Říčan a těmi ze Sparty. Od 15:30 se pak fanoušci můžou těšit na střet dvou pražských týmů, které ve svých názvech nesou odkaz na slavné automobilové značky - Praga vs. Tatra. Obě utkání budou k vidění právě na pražské Markétě, kde bude vstup pro diváky zdarma, a rovněž na kanále ČT Sport Plus. Mimo Prahu, konkrétně v brněnských Cacovicích pak od 15:00 proběhne moravské derby. Utkají se domácí ragbisté Dragonu s hráči RC JIMI Vyškov.

V neděli bude program na Markétě pokračovat dvěma utkáními 1. Ligy. Od 10:30 se poprvé v soutěži představí ragbisté Přelouče, kteří poměří síly s výběrem do 23 let smíchovské Tatry. Na 13:30 je pak plánován výkop utkání mezi brněnským Bystrcem a víděňským Donau. Čas výkopu byl přesunut z pozdějšího času z důvodu odložení utkání Slavia - Zlín, které se mělo původně odehrát ve 13:00. Na popud zlínského týmu se však soupeři s ČSRU dohodli na odložení utkání na termín 6. dubna.

Fotografie: Utkání RC Tatra Smíchov vs. RC Mountfield Říčany ze 17.2.2024 (ČSRU / Martin Flousek)

Generální partner

Hlavní partneři

Partneři

Institucionální partneři