Příběhy a rozhovory

"O úspěchu už bylo napsáno vše," Beáta Dittrichová a Vít Chalupa v ZaHáčky

Do nejnovějšího dílu podcastové série ZaHáčky zavítala dvojice hostů. Nadějná reprezentantka Beáta Dittrichová a trenér národního týmu sedmičkářek Vít Chalupa. Bavili jsme se nejen o úspěších a ambicích českého ženského ragby.

Beáta Dittrichová získala na posledním udílení cen Českého ragby ocenění pro nejtalentovanější ragbistku do 16 let za rok 2023. V nejprestižnější kategorii ragbistka roku skončila na třetím místě. Od letošního roku je navíc i hráčkou seniorské reprezentace v ragby o sedmi hráčkách, tedy týmu, který se koncem června pokusí kvalifikovat na Olympijské hry.

"Postoupit na olympiádu si přeji vždy, když sfouknu chmýří z pampelišky," prozrazuje Beáta, ale zároveň dodává, že když by se to českému týmu nepovedlo, svět se nezhroutí. Pro laika možná překvapivě, extrémní váhu olympijskému turnaji nepřisuzuje ani trenér Chalupa. Ač se zraky na naděje českých ragbistek směrem k Paříži upínají ze všech stran, Chalupu spíše než výsledky těší rozvoj. A k němu je skvělým nástrojem třeba globální sedmičková série, Challenger, které se Češky účastní druhým rokem. Nebo třeba soustředění s profesionálkami ve Francii. Právě to přinesl nedávný přípravný kemp českého týmu ve francouzském Marcoussis.

S Beátou a Vítkem jsme se bavili i o možných příčinách úspěchu českého ženského ragby. Právě Beáta je velmi dobrou ukázkou tohoto fenoménu. A jaké je tajemství jejího úspěchu? Prý to žádné tajemství není a vše podstatné již bylo někým napsáno. Sport je třeba milovat a hodně pro něj obětovat. Žádné zkratky nejsou. To uznává i trenér Chalupa, který se během rozhovoru přiznal k tomu, že jako hráč byl talentovaný, ale líný. Jako trenér je však prý lepší a hovoří za něj i výsledky.

Toto a mnohem více se doslechnete v nejnovější epizodě podcastu ZaHáčky, který se věnuje českému ragby a je k poslechu v aplikaci Spotify, případně v této sekci webu, kde najdete i všechny předchozí díly.

Zleva Beáta Dittrichová, Vít Chalupa a moderátor Jiří Boháček při nahrávání v cirkulárním studiu Loopa.

Generální partner

Hlavní partneři

Partneři

Institucionální partneři