ZaHáčky: Podcast Metodické komise

Představujeme podcastovou sérii ZaHáčky, která je projektem Metodické komise ČSRU. V sérii rozhovorů vedených Jiřím Boháčkem, generálním sekretářem ČSRU, vystoupí osobnosti, které pro české ragby pracují mimo pomyslná světla reflektorů. Jinými slovy, jsou za háčky, jak se brankovým konstrukcim v ragby přezdívá. Jednotlivé epizody vycházejí na měsíční bázi.

V případě dotazů a připomínek piště na generalsecretary@rugbyunion.cz.

#9 Petra Nováková: Velká kniha o ragby

Vyšla koncem minulého roku a okamžitě vzbudila obdiv odborné veřejnosti. O knize Ragby z nakladatelství Labyrint jsme se bavili s její editorkou Petrou Novákovou.
Proč kniha vznikla? Pro koho je určena a co v ní čtenář najde? A co si o ragby a jeho českém hnutí myslí sama editorka?

#8 Beáta Dittrichová & Vít Chalupa: Sedmičkový nároďák žen

Mladá naděje a zkušený kormidelník ženského týmu v sedmičkovém ragby, který se ještě stále může probojovat na Olympijské hry v Paříži. Co pro ně Olympiáda znamená? Proč se českým ženám v ragby na mezinárodní scéně tolik daří? A jaké jsou jejich osobní vize a cíle?

V ZaHáčky jsme si povídali s Beátou Ditrichovou a Vítem Chalupou.

#7 Pavel Myšák: Co dělá neragbista v čele ragby?

Ragby nikdy nehrál, přitom už 11 let pro něj pracuje. Hostem epizody byl Pavel Myšák, ředitel České rugbyové unie, s kterým jsme se bavili o jeho práci, ragbyovém hnutí, hodnotách a zabrousili jsme i na důvody propouštění v marketingovém oddělení.

#6 Hana Schlangerová: Ženské ragby

"Něžné" pohlaví v "mužném" ragby. Může to fungovat? Měli by trenéři k dívkám přistupovat jinak? A dostanou se ženy "sedmičkářky" na Olympiádu?

O dívčím a ženském ragby jsme se bavili s Hanou Schlangerovou, manažerkou ženského ragby v České rugbyové unii.

#5 Antonín Brabec: Vzdělávání v českém ragby

O jedné z prioritních oblastí v českém ragby s Antonínem Brabcem, manažerem vzdělávání České rugbyové unie.

Co do tuzemského vzdělávacího systému spadá? Jaké změny se plánují pro rok 2024? Proč a jak své znalosti posouvat dále? Odpovědi naleznete v lednové epizodě podcastu ZaHáčky.

#4 Miroslav Němeček: Co brzdí růst českého ragby?

I po téměř 100 letech historie paří ragby v Česku stále mezi okrajové sporty. Jaké jsou hlavní důvody dlouhodobé stagnace? Je možné v poslední době sledovat nějaké náznaky obratu? A co může pro zlepšení situace udělat každý člen ragbyového hnutí? Nejen na tyto otázky odpovídal v epizodě podcastu ZaHáčky Miroslav Němeček, bývalý profesionální hráč a současný trenér mužské reprezentace ČR v patnáctkovém ragby. Prosíme omluvte zhoršenou kvalitu zvuku. :-( Pracujeme na zlepšení.

#3 Daniel Beneš: Analýza dětského ragby

Jak změna pravidel ovlivnila podobu dětského ragby? Během pandemické přestávky si přesně tuto otázku kladla metodická komise, která na téma vypracovala analýzu. Její závěry představil v další epizodě podcastu ZaHáčky Danko Beneš.

#2 Roman Šuster: První měsíc nového sportovního ředitele

Počátkem srpna byl do funkce sportovního ředitele České rugbyové unie jmenován Roman Šuster. Jaký byl jeho první měsíc v nové roli? S jakými cíly do ní nastupuje? Co je klíčem k popularizaci ragby, proč hraje český tým v soutěži Rugby Europe Super Cup a proč podzimní Pohár mužů? Ptali jsme se právě Romana Šuster ve druhé epizodě podcastu ZaHáčky.

#1 Filip Vacek: Dlouhodobý rozvoj hráče

V prvním díle podcastu byl hostem předseda Metodické komise České ragbyové unie Filip Vacek. K čemu Metodická komise slouží, co dělá a kdo patří mezi její členy? Co je to Dlouhodobý rozvoj hráče a jaká jsou jeho stěžejní poselství? To vše se dozvíte při poslechu této epizody.

  • Citovaná studie z exeterské univerzity je ke stažení zde

Generální partner

Hlavní partneři

Partneři

Institucionální partneři