Reprezentace 7s - ženy

Ženská reprezentace na soustředění v Marcoussis

Po půl roce ženská reprezentace opět zavítala do francouzského národního ragbyového centra. Díky vstřícnosti Francouzské ragbyové federace a finanční podpoře Českého olympijského výboru se české hráčky mohly týden připravovat ve společnosti francouzských reprezentantek.

Zatímco doma by si při tréninku vystačily s krátkým rukávem, v Marcoussis musely oblékat vrstvy navíc. Chladnější a vlhčí počasí bylo ale jen malou daní za skvělé tréninkové zázemí doplněné o kvalitní soupeřky. Čtyři tréninkové dny, z toho tři dny s herní konfrontcí byly výkopem do závěrečné přípravy na vrcholy sezony, které tým čekají v červnu. Není jimi nic menšího než olympijský kvalifikační turnaj a turnaje mistrovství Evropy.

Větší část hráček si život profesionálů ve Francii zkusila již na podzim. Nováčkem v Marcoussis, ale i u týmu byla Alexandra Žirovnická. Dlouholetá reprzentantka tu poprvé stála u seniorského týmu nikoli jako hráčka, ale jako členka realizačího týmu. Žirovnická již několik let pracuje s talentovanými hráčkami na jižní Moravě a také jako trenérka reprezentace U16 dívek. Ve Francii měla možnost vyzkoušet si práci s dospělými hráčkami, často ještě jejími vrstevnicemi. "S holkama jsem si to užila." líčí Žirovnická první dojmy ze soustředění. "Věnovaly jsme se úvodu do neurovizualniho tréninku, který budu holkám zařazovat, pokud s nimi budu častěji pracovat." přibližuje jeden z bodů programu soustředění. V rámci projektu rozvoje ragby 7 žen absolvovala kurz neurovizuálního tréniku. Jedná se o trénink, který má zlepšit funkci očí a zrychlit vidění trénováním očí a mozku. Zároveň - jako vystudovaná kondiční trenérka - s trenérem Vítem Chalupou pracovala na vyladění procesu rozcvičování během hlavních turnajů.

Zúžený výběr reprezentantek se nyní bude připravovat společně v Praze na pravidelných herních trénincích. Nejbližším turnajem týmu je závěrečná etapa Challenger Series, která se odehraje 18.-19.5. v polském Krakově.

Hráčky:

Baťhová Tereza, RC Sparta Praha

Dittrichová Beáta, RC Zlín (Moravia Rugby)

Doležilová Julie, RC Tatra Smíchov

Exnerová Sára Lea, Lyon OU Rugby

Gärtnerová Věra, RC Mountfield Říčany

Petříková Julie, RC Tatra Smíchov

Plevová Kristýna, RC Tatra Smíchov

Riegertová Kristýna, RC Tatra Smíchov

Roczyn Lucie, RC Mountfield Říčany

Sládková Anežka, RK Petrovice

Tesařová Christine, RC Tatra Smíchov

Vacková Petra, RK Petrovice (Severní Morava)

Realizační tým:

Chalupa Vít, trenér

Žirovnická Alexandra, kondiční trenérka / manažerka

Stárková Barbora, fyzioterapeutka

Generální partner

Hlavní partneři

Partneři

Institucionální partneři