Reprezentace

Zpět do Championship: Sedmičkáři vyráží na turnaj v Záhřebu

Stejně jako v případě ženské sedmičkové reprezentace, i letošní mistrovství Evropy v ragby o sedmi hráčích mužů budou tvořit dva turnaje. Ten první, v chorvatském Záhřebu, proběhne již konce tohoto týdne. Od pátku 14. do neděle 16. června. Na cestu na jih se chystají i reprezentanti České republiky, jejichž cíl je pro tuto sezónu jasný - vítězství a postup zpět do nejvyšší úrovně Championship.

Čeští ragbisté před turnajem v ideální formě

Maďarsko, Polsko a Turecko. S těmito soupeři se čeští hráči v průběhu pátku a soboty utkají v základní skupině. Trenér národního týmu Rohlík je s losem spokojen, ale velkou váhu mu nepřisuzuje.

"Je nám jedno jakou máme skupinu, pokud chceme postoupit, musíme se dostat do finále a ideálně vyhrát," popisuje přímočarý plán Jan Rohlík. Pro turnaj, který bude mít olympijský formát - tedy třídenní, dvě utkání za den - bude mít k dispozici téměř ideální sestavu. Po zranění se do kádru vrací i Adam Koblic.

"Adam je v současnosti náš nejlepší sedmičkový hráč. Obrovsky vyrostl. Dřív měl trošku problémy s rozhodováním, teď se však už vyhrál a bude pro tým obrovským přínosem," vyzdvihuje herní posun u jednoho z klíčových hráčů Rohlík. Do jeho týmu však dozrála i celá řada dalších hráčů. "U spousty kluků sleduji od jejich prvního turnaje obrovské zlepšení. Třeba u Patrika Průchy, který je velkým bojovníkem a lídrem." Bude to právě 23 letý Průcha ze Slavie, který bude kapitánem týmu. Stabilní lídr Ondřej Bejček totiž stále není k dispozici z důvodu zranění.

V roli zastupujícícho veducího týmu pojede do Záhřebu i ze zranění se zotavující Albert Froněk. Ten by měl být k dispozici pro druhý turnaj mistrovství Evropy, který se bude hrát v půlce července v Budapešti. I přes absenci dvou zmíněných hráčů má trenér Rohlík v tým maximální důveru.

"Tým je postaven suprově, z posledních tréninků mám velmi dobrej pocit. Je tam parta a bojovný duch, v těžkých momentech se dokážeme semknout a nedarovat soupeři ani cenťák," netají nadšení Rohlík. Jak se tyto ambice týmu podaří naplnit, to se dozvíme během nadcházejícího víkendu. Ze tří základních skupin mají zaručený postup první dva nejlepší a dále pak dva ze tří týmů umístěných na třetí příčce s nejlepším skórem. Tato osmička postupuje do čtvrtfinále play-off. Kompletní rozpis turnaje je k dispozici na stránkách Rugby Europe.

Utkání českého národního týmu bude možné sledovat živě na Rugby Europe TV. Výsledky budeme rovněž průběžně publikovat na sociálních sítích České rugbyové unie (Facebook, Instagram).

Nominace českého týmu pro turnaj v Záhřebu

 • Patrik Průcha (RC Slavia Praha)
 • Martin Černohorský (RC Tatra Smíchov)
 • David Miřácký (RC Slavia Praha)
 • Matěj Severýn (RC Slavia Praha)
 • Karel Šampalík (RC Tatra Smíchov)
 • Adam Koblic (RC Tatra Smíchov)
 • Adam Miřácký (RC Slavia Praha)
 • Sheldon Fortuin (RC Sparta Praha)
 • Tomáš Dvořák (RK Petrovice)
 • Maxim Aschenbrenner (UCD Dethrone)
 • Kristián Lacina (RCM Říčany)
 • Kryštof Berounský (RC Tatra Smíchov)
 • Lukáš Brada (RK Petrovice)

Realizační tým: Jan Rohlík (trenér), Michal Neuwirth (fyzio), Albert Froněk (vedoucí)

Generální partner

Hlavní partneři

Partneři

Institucionální partneři