Elitní série 7s žen

Ženská série: Vítěznou Tatru zmáčkla jen Morava

Obhájkyně loňského titulu se nejlépe rozjely i v letošní sezóně. Ragbistky Tatry Smíchov zvítězily v úvodním turnaji čtyřdílné Elitní série ragby 7s v brněnské Bystrci. Turnaje se zúčastnilo celkem sedm celků.

Obhájkyně loňského titulu se nejlépe rozjely i v letošní sezóně. Ragbistky Tatry Smíchov zvítězily v úvodním turnaji čtyřdílné Elitní série ragby 7s v brněnské Bystrci. Turnaje se zúčastnilo celkem sedm celků.

Čtyři zápasy – z toho tři s inkasovanou nulou. I tohle svědčí o dominanci Tatrovky v ženském klubovém tuzemském ragby. Tým prošel turnajem bez zaváhání, tentokráte nebyl napínavý ani souboj s „věčným" rivalem Spartou. Tatrovačky protivnice jasně přejely.

Prvním „vážnějším" soupeřem se pro hráčky ze Smíchova stal až ten poslední: tým Moravia Rugby, namixovaný z hráček několika klubů. Tatra Moravanky zdolala 31:12.

V útulném bystrckém areálku u břehu řeky Svratky se nejprve hrálo o rozdělení týmů na lepší (A) a horší (B) skupinu, a to podle výkonnostního nasazení. Pak se týmy ve skupinách utkala každý s každým. Za očekáváním jistě zůstala Vídeň, která v minulé sezoně patřila k top družstvům. Severní Moravu posílila Pavlína Čuprová z jihomoravského Vyškova, která je již více než dekádu jednou z nejplatnějších a nejviditelnějších českých reprezentantek, či nynější kapitánka sedmičkové reprezentace Petra Vacková, jinak odchovankyně pražských Petrovic.

K nejnapínavějším duelům patřil právě střet Moravia Rugby se Spartou. Pražské ragbistky zvítězily jen těsně 17:12 a získaly tím celkovou druhou příčku v úvodním turnaji.

Trenér vítězného týmu Stanislav Král se mohl opřít o početné řady reprezentantek. Podle zkušeného kouče byla na prvním turnaji sezóny na všech týmech znát velká nerozehranost. „Zároveň ale velká chuť konečně hrát. I my jsme se potýkali se spoustou chyb a nedostatků. I když na našem celkovém skóre 160:12 to asi není poznat. Udržet koncentraci i v posledním zápase nám sice nevyšlo, ale holky ve hře předvedly vysokou kvalitu a já jim za to moc děkuji," uvedl Stanislav Král.

Příští turnaj čtyřdílné série se odehraje již tento týden v Přelouči.

1. turnaj Elitní série MČR 7 žen, Brno Bystrc, 2. 4. 2023

Utkání o rozdělení do skupin:
Sparta – Severní Morava 14:31
Tatra – Budějovice/Přelouč/Babice 51:0
Vídeň – Moravia Rugby 5:26
Říčany/Petrovice – Sparta 14:21

Utkání ve skupinách

B

Vídeň -Budějovice/Přelouč/Babice 33:0
Říčany/Petrovice - Budějovice/Přelouč/Babice 46:0
Říčany/Petrovice – Vídeň 14:24

A

Tatra – Severní Morava 45:0
Moravia Rugby – Sparta 14:19
Moravia Rugby – Severní Morava 0:36
Tatra – Sparta 33:0
Sparta – Severní Morava 17:12
Tatra – Moravia Rugby 31:12

Celkové pořadí 1. turnaje Elitní série MČR 7 žen

1. Tatra
2. Sparta
3. Severní Morava
4. Moravia Rugby
5. Donau Vídeň
6. Říčany/Petrovice
7. Č.Budějovice/Přelouč/Babice

Soupisky1.turnaj2023-1.jpg

pb

Generální partner

Hlavní partneři

Partneři

Institucionální partneři