Rugby Europe Super Cup

Warriors za sebou mají druhé utkání

Sobotu plnou ragby zakončilo druhé utkání výběru Bohemia Rugby Warriors. Před domácím publikem se "válečníci" ukázali proti bruselským "ďáblům". Utkání bylo vyrovnanější. Na první vítězství v Rugby Europe Super Cup to však nestačilo. Brussels Devils zvítězili 10:43.

"Jsem zklamaný. Výkonnostně jsme na ně měli, ale dopouštěli jsme se zbytečných chyb," řekl v rozhovoru pro Rugby Europe TV po závěrečném hvizdu kapitán českého výběru Patrik Průcha.

A tím dokonale vystihl podstatu. Obraz hry byl dosti odlišný od utkání proti rumunským Wolves. Nejednalo se o dominanci jednoho týmu. Akorát pouze jednomu týmu se dařilo opakovaně bodovat. O jedinou pětku českého výběru se postaral Karel Berounský, jeden z "nováčků" v bílém dresu se svatým Václavem na hrudi. "Je třeba si uvědomit, že jsme v soutěži první rok. Účastní se jí kluci, kteří se chtějí zlepšovat, hrát na vyšší úrovni a tohle je pro nás velká zkušenost," komentoval nelichotivý výsledek po utkání.

"Náš cíl byl zlepšit se v tomto utkání oproti tomu předchozímu. To se nám povedlo jak herně, tak i výsledkem. Škoda těch pětek soupeře na samotném konci. Kluci se snažili, jsme rádi, že jsme mohli dát příležitost několika novým klukům a v rotaci budeme pokračovat i ve čtvrtek," konstatoval po utkání trenér Tonda Brabec.

Ve čtvrtečním utkání čeká "válečníky" poslední utkání ve skupině proti Deltě. Bude se hrát opět večer na stadionu Markéta od 19:00. Jak upozorňuje trenér Brabec, opět půjde o setkání s velmi kvalitním soupeřem. "Nesmíme podlehnout dojmu, že když hráči Delty prohráli s Devils, tak půjde o nejsnazšího soupeře. Tehdy totiž postavili převážně hráče národního týmu do 20 let v rámci přípravy na mistrovství Evropy".

Lístky na utkání jsou k zakoupení v předprodeji v síti Ticketportal. Utkání proběhne v rámci akce Měsíc ragby na Praze 6, kterou finančně podpořila MČ Praha 6. Záznam z utkání proti Devils je možné po registraci přehrát na Rugby Europe TV.

Fotografie: ČSRU / Martin Flousek

Generální partner

Hlavní partneři

Partneři

Institucionální partneři