Domácí soutěže

Výsledky 3. kola Extraligy: Praga se drží v čele, Říčany bodově dotahují

Již třetím kolem pokračovala během první březnové soboty základní část Extraligy mužů. Zatímco Říčany pokračují v přesvědčivých výkonech po úvodní těsné porážce s Tatrou, Pragovka vybojovala již třetí vítězství a opět to bylo těsné. Dramatické bylo rovněž utkání mezi Tatrou a Vyškovem na Smíchově, které nakonec udělalo více radosti domácím.

RC Mountfield Říčany - RC Dragon Brno 36:7 (21:0)

Říčanům se podařilo získat druhé letošní vítězství. Po Spartě porazili i v prvním utkání hraném na říčanské půdě brněnský Dragon. Naopak brněnští ragbisté na svůj první úspěch čekají.

"Zápas nebyl z naší strany úplně ideální, ale mám pocit, že už se pomalu dostáváme do tempa. Velice jsme spokojení se hrou roje a naší obranou, nicméně ještě zdaleka nedokážeme využít náš útočný potenciál. Je pozitivní, že se nám vrátilo několik klíčových hráčů, jako Adámek, Havel a Horak. Dobrá atmosféra panuje i na tréninku. Teď je potřeba ještě seřídit několik věci a zbavit se nepřesností," hodnotil utkání trenér vítězných Říčan Miroslav Němeček.

"Jelikož máme mladý tým, do zápasu se šlo s cílem udělat věci lepé, než během minulých dvou zápasů. Z pohledu nás trenérů, se spousta věcí zlepšila. Jsou to male detaily od každého hráče, které nás přesvdčují, že zdaleka nevyužíváme svého potenciálu. Říčany nás dominovaly hlavně v první půli, kdy nám kombinace jejich fyzické hry a našeho přílišneho respektu svazovala ruce," komentoval po utkání Ondřej Kutil, trenér Dragonu Brna, který i přes spatřená pozitiva přiznává, že tým zaostává alespoň o čtyři body v tabulce za očekáváním. Jak ale připomíná, Dragon Brno působí v soutěži zatím bez zahraničních posil.

RC Sparta Praha - RC Praga Praha 13:15 (10:3)

Praga pokračuje v překvapivé sérii vítězství. Ve vysočanském derby se hráčům Pragy podařilo šňůru výher protáhnout na tři, když po dlouhé době porazili svého rivala ze Sparty. Sparta přitom ještě v 71. minutě vedla 13:3. Pak ale přišla pětka ve prospěch Pragy a v samotném závěru ještě jedna v podání Šimona Székelyho, která rozhodla o další těsné výhře Pragy.

"Oproti předchozím utkáním se nám nedařily standardní situace. Problémy jsme měli obzvlášť v autech a to díky dobré práci Diviše ze Sparty. S výkonem jsem tak úplně spokojený nebyl. Co mě potěšilo byla kuráž, kterou hoši předvedli v závěru, s kterou nakonec nalezli cestu, jak utkání ovládnout," hodnotil utkání trenér Pragy Manyosha.

Na dotaz, co stojí za letošním úspěchem Pragy, odpovídal jihoafrický kouč opatrně: "Máme celkem dobrou fyzičku, kluci hodně tvrdě pracovali během přípravy. Na Pragovce jsem třetím rokem a není za tím žádné kouzlo, krok za krokem se výkonnostně posouváme a přidáváme do hry to, co chceme hrát."

"V první půli Sparta dala dvě pětky, ale neproměnila ještě několik dalších velmi nadějných akcí, což mohlo být velmi důležité pro další vývoj utkaní. V druhém poločase jsme se oslabili dvěma žlutými kartami a dostali trestnou pětku. Skórovali jsme jen 3 body po trestném kopu a to bylo celkově málo. V závěru utkaní jsme měli problém ve mlýnech. Toho Praga velmi dobře využila a v samém závěru rozhodla rychlou pětkou," sumarizoval kouč Sparty, Eduard Krützner mladší.

RC Tatra Smíchov - RC JIMI Vyškov 17:15 (10:3)

A s dvoubodovým náskokem zvítězil i tým Tatry Smíchov. Tomu se podařilo ovládnout prostřední část utkání proti Vyškovu, kdy soupeři nasázel celkem 17 bodů. Hostům z Jihomoravského kraje pak patřil závěr zápasu, kdy se za pomoci dvou pětek a jednoho prokopu dokázali dotáhnout na domácí Tatru, o vedení ji však už nepřipravili.

"Zápas s Vyškovem jsme nakonec zvládli, nicméně náš herní projev nebyl zdaleka ideální. Chtěli jsme se opřít o dobrou obranu a využít v útoku většího prostoru, které naše hřiště oproti Markétě nabízí. V zápase nás ale limitovala špatná rozhodnutí v útočné fázi a ne úplně dobré čištění balónů v rucku," vyčítal nepřesnosti trenér Tatry Jan Oswald.
"Jeli jsme na Tatru s cílem bodovat, nejlépe vyhrát. Výkon týmu byl poplatný přípravě na utkání, která byla poznamenána neúčastí pro zranění a nemoci. Výsledkem jsem zklamaný, protože jsme mohli byt bodově úspěšnější," hodnotil stručně a jasně vyškovskou misi na pražském Smíchově trenér Pavel Pala, který se po půlroční přestávce opět vrátil na lavičku vyškovských ragbistů jako hlavní trenér.

Čeká nás reprezentační přestávka

Během nadcházejícího víkendu se Extraliga hrát nebude kvůli reprezentační pauze. Ta bude vyplněna očekávaným utkáním mezi českou reprezentací a Švýcarskem - utkání, které by mělo rozhodnout o vítězi probíhající seźony ME úrovně Trophy. Utkání se bude hrát na Markétě v sobotu, 9. března od 14:00. Lístky jsi již teď k dostání v předprodeji.

Fotografie: utkání Sparta - Praga (autor: Michal Vorlíček)

Generální partner

Hlavní partneři

Partneři

Institucionální partneři