Domácí soutěže

Vyškov přeskočil Spartu, Tatra se dotáhla na Říčany

Již sedmým kolem pokračovala letošní extraligová soutěž. Výsledkově toto kolo nepřineslo překvapení. Ve všech utkáních vítězili favorité.

Nejvýraznějším rozdílem zvítězil Vyškov v domácím utkání proti Dragonu Brno. První poločas přitom skončil za nerozhodného stavu 13:13 a Dragon se krátce po zahájení druhé čtyřicetiminutovky dokonce ujal vedení. Poslední čtvrtina zápasu však naplno patřila domácím, kteří pětkami Laidorfa a Pantůčka bodově odskočili a zajistili si tak vítězství 37:23.

Vyškov se tak vrací zpět na 4. místo o jediný bod před Spartu. Ta má za sebou druhé utkání proti Říčanům a i tentokrát vítězil tým ze středních Čech. Spartě se sice podařilo v samotném závěru utkání dohnat náskok Říčan na rozdíl pouhých 6 bodů, na obrat to už ale nestačilo.

Stejně tak nestačil závěrečný spurt ani vysočanské Pragovce. Diváci na Smíchově mohli vidět poměrně vyrovnané utkání mezi domácí Tatrou a právě Pragou. Tatra utkání dotáhla do vítězného konce a díky čtyřem pokládkám si zapsala i bonusový bod, díky kterému má nyní v tabulce 30 bodů, stejně jako Říčany. Praga se drží na třetím místě, její náskok na čtvrtý Vyškov se ale smrsknul na pouhé tři body.

Poznámka k tabulce: V soutěžní sekci tabulka Extraligy obsahuje dvě chyby. Sparta má správně 16 bodů a Praga 20 bodů v tabulce. Chyba je v logice výpočtu na webu. Za chybu se omlouváme, řešíme ji.