ČSRU

Vyhodnocení projektů podpořených Národní sportovní agenturou

Dne 15. února proběhlo vyhodnocení projektů, pro které Česká rugbyová unie obdržela finanční podporu ze strany státu prostřednictvím Národní sportovní agentury.

Hlavní slovo měli dva prezentující. Hana Schlangerová, manažerka ženského ragby shrnula stav projektu přípravy ženských týmů pro olympijské hry v Los Angeles 2028 za poslední dva roky. Hodnocení bylo veskrze kladné. "Obě reprezentační družstva, tedy družstvo dívek U18 a družstvo žen, naplnila a v některých případech dokonce předčila výkonnostní cíle projektu v letech 2022 a 2023," komentovala na závěr svého příspěvku a poukázala tak ke skutečnosti, že české ženy se budou o Olympijské hry vážně ucházet již během tohoto roku, kdy je koncem června čeká opravný turnaj v Monaku, jehož vítěz si zajistí účast na OH v Paříží 2024.

Oblasti podpory péče o talentovanou mládež a státní reprezentace pak prezentoval Roman Šuster, sportovní ředitel a rovněž šéftrenér mládeže České rugbyové unie. Ve svém příspěvku vyzdvihnul rovněž výkony žen, dále postup seniorského národního týmu XV mužů do úrovně Trophy a neopomenul ani zmínit výkony mládežnických reprezentací na turnajích mistrovství Evropy v roce 2023. Oblast, která si žádá zlepšení, je pak sedmičková reprezentace mužů, jejíž výběr sestoupil z elitní úrovně Championship. V komentáři k systému péče o talentovanou mládež pak ocenil práci klubových trenérů a jejich svěřenců, kteří na pravidelné bázi podstupují dodatečné tréninkové dávky, a tím posunují nejen svou, ale i budoucí reprezentační výkonnost českého ragby.

Kompletní zprávy si můžete přečíst pod odkazy níže:

Fotografie: ČSRU / Martin Flousek

Generální partner

Hlavní partneři

Partneři

Institucionální partneři