Ragby XV - Pohár

Víkendová dohrávka Poháru určila konečné pořadí týmů ve skupinách

Celkem osm týmů se ve čtyřech utkáních střetnulo, aby dohrálo z různých důvodů odložená utkání soutěže Pohár XV.

Šlágrem kola, kterému bude věnována samostatná reportáž, bylo utkání mezi Tatrou a Spartou. Jednalo se o přímý souboj o druhé místo ve skupině A, který však skončil remízou. Díky lepšímu skóre tak druhé místo připadlo Tatře, která bude mít příští víkend volno, aby se ten další utkala s áčkem Říčan o "ranking" pro semifinálovou část Poháru. Spartu bude naopak čekat druhý tým skupiny B, Vyškov.

Ve skupině B se hrálo o umístění na spodních dvou příčkách skupiny. Na svá první vítězství čekala mužstva brněnského Dragonu a říčanského béčka. Zápas měl většinu času pod kontrolou brněnský tým. Postupem času si vybudoval patnáctibodový náskok, který za stavu 5:20 držel až do 57. minuty. V tu chvíli nastal úsvit Říčan. Po pětkách rychlého Nováka a zkušeného Vrby se středočeský tým dostal na dostřel. Obrat se už dokonat ale nepodařilo. Utkání skončilo výsledkem 20:17 z pohled Dragonu, čímž si brněnský tým zajistil papírově slabšího soupeře do čtvrtfinále a to Zlín. Říčany se budou muset popasovat s vítězem skupiny C, týmem z pražských Petrovic.

Zbylá, o víkendu hraná utkání, pak byla k vidění ve skupinách D a E. Olomouc na své půdě v přestřelce přehrál společenství Liberce a Petrovic B - dorazivší diváci viděli celkem 71 bodů a vítězství domácích 50:21. Poslední víkendové utkání se hrálo v neděli v Ostravě. Zdejší Sokol Mariánské Hory se velmi dobře připravil na rezervu Slavie. Ta se herně začala chytat až v 62. minutě, kdy za stavu 29:0 poprvé skórovala. Rozhodčí Ondřej Fořt ukončil utkání za stavu 36:12. Díky tomu druhou příčku v "déčku" obsadily Mariánské Hory, zatímco Slavie bere místo třetí.

Přehled konečných tabulek najdete v příslušné sekci, která je věnována pohárové soutěž. Dle původního rozlosování by se ve čtvrtfinále měly utkat následující dvojice. Jako první je uveden tým, který první ze dvou vzájemných utkání odehraje na domácí půdě. Faktorem, který ještě může s rozlosováním zamíchat je Přelouč, která se odhlásila ze soutěže.

  • Vyškov - Sparta
  • Slavia - Praga
  • Dragon - Zlín
  • Říčany B - Petrovice
  • Mariánské Hory - Bystrc
  • Tatra B - Přelouč
  • Slavia B - Olomouc
  • Havířov - Donau

Utkání se budou hrát dvou kolově během nadcházejících dvou týdnů. O nasazení do další, semifinálové části se pak ještě jednokolově utkají:

  • Říčany - Tatra
  • spol. Nýrsko/České Budějovice - spol.Liberec/Petrovice B

Fotografie: Martin Flousek (ilustrační záběr)

Generální partner

Hlavní partneři

Partneři

Institucionální partneři