Elitní série 7s žen

Vídeň zaválela i v ženské soutěži. Zvítězila oslabená Tatra

Vedle afrikánštiny a gruzínštiny se „doplňkovým“ jazykem v českém ragby pomalu stává i němčina. Poté, co se muži RC Donau Vídeň o víkendu probojovali do baráže o tuzemskou extraligu, předvedly ženy stejného rakouského klubu skvělé ragby v sedmičkovém domácím šampionátu.

Na Spartě, kde v sobotu třetím dílem pokračovala Elitní série 7s, obsadily druhé místo. „Vídeňské hráčky předvedly opravdu skvělé výkony,“ hodnotil po turnaji rakouský celek Stanislav Král, trenér Tatry Smíchov. Právě jeho tým v klání zvítězil. Tatra tak suverénně vládne šampionátu, vyhrála už tři ze čtyř turnajů. Ten poslední finálový odehraje už tento víkend v neděli 21. května na domácím hřišti.

Tatra zvítězila, přestože byla oslabena o své dvě klíčové hráčky: Julii Doležilovou a Kristýnu Riegertovou. „Máme silný kádr,“ uvedl k tomu Stanislav Král.

Druhá Vídeň poprvé v sezóně porazila Spartu. Naopak se nedařilo spojenému týmu Severní Moravy, ten se naopak poprvé nedostal mezi finálovou čtveřici. „Poprvé v sezóně se to ale podařilo Společenství Petrovice Říčany,“ řekla Hanka Schlangerová, manažerka ženského ragby v tuzemsku. V „moravském derby“ zase Moravia Rugby poprvé v sezóně porazila Severní Moravu.

Po domácí jarní soutěži v sedmičkovém olympijském ragby přijde opět řada na český národní tým. Ten se nedávno skvěle předvedl na kvalifikaci do Světové série. Postoupit se mu nepodařilo, ale v konkurenci 12 týmů obsadil nečekané 5. místo.

Národní tým pod vedením kouče Víta Chalupy nyní čeká mistrovství Evropy nejvyšší úrovně Championship a kvalifikace na Olympijské hry v Paříži 2024.


3. turnaj Elitní série 7s žen, 13.5. na Spartě:


1. Tatra
2. Vídeň
3. Sparta
4. Petrovice/Říčany
5. Moravia Rugby
6. Severní Morava
7. České Budějovice/Přelouč/Babice

Výsledky

O rozdělení do skupin:

Vídeň - Říčany/Petrovice 19:7
Tatra - Budějovice/Přelouč/Babice 41:7
Sparta - Moravia Rugby 29:5
Severní Morava - Říčany/Petrovice 5:19

Finálová skupina:

Tatra - Vídeň 12:7
Sparta - Říčany/Petrovice 33:14
Sparta - Vídeň 12:14
Tatra - Říčany/Petrovice 33:7
Říčany/Petrovice - Vídeň 0:17
Tatra - Sparta 29:12

Skupina o umístění:

Moravia Rugby - Budějovice/Přelouč/Babice 41:7
Severní Morava - Budějovice/Přelouč/Babice 31:0
Severní Morava - Moravia Rugby 24:28


pb

Generální partner

Hlavní partneři

Partneři

Institucionální partneři