Domácí soutěže

V sobotu budou rozehrány dvě nejvyšší úrovně mužských soutěží

Šlágrem prvního kola bude pravděpodobně hned první sobotní utkání. Tatra s Říčany, týmy, které se v loňské sezóně umístily na 3. a 1. místě, se střetnou už v 10:30 na stadionu Markéta. Bude to právě pražský stadion obehnaný plochou dráhou, kde se toho dne odehrají ještě další dvě utkání. Hrát se bude i ve Vyškově a ve Vídni.

Hned tři utkání proběhnou na Markétě

Říčany budou znovu vstupovat do sezóny jako úřadující mistr. A hned ve svém prvním utkání je čeká velmi těžký soupeř - smíchovská Tatra. V dresech obou týmů bude k vidění pěkná řádka reprezentantů. Utkání, jehož výkop je naplánován kvůli souběhu s dalšími utkáními na stadionu Markéta na 10:30, bude rozhodovat Nikola Zachariev společně s Václavem Heřmanem a Lukášem Oczadlým. Přímý přenos z utkání bude k vidění na programu ČT Sport Plus.

Živě bude přenášeno i druhé extraligové klání, které se odehraje jen několik set metrů od břevnovského kláštera. Tím bude utkání mezi Spartou Praha a Dragonem Brno. Zajímavostí je, že tito dva soupeři se na Markétě utkali již během prvního kola loňského ročníku Extraligy. Tenkrát zvítězili hráči Sparty poměrem 27:15. Na divácky atraktivní bitvu se snad budeme moci těšit i v sobotu, 17. února.

Pokud se rozhodnete strávit ragbyový den právě na Markétě, kde bude pro diváky vstup zdarma, pak se můžete těšit ještě na jedno utkání. V rámci 1. Ligy ragby mužů dojde od 15:30 rozehráno utkání mezi Zlínem a výběrem Tatry Smíchov do 23 let. Utkání původně plánované na 18. hodinu mezi Přeloučí a Bystrcí je odloženo z důvodu marodky na straně brněnského klubu.

Ragby se bude hrát i ve Vyškově a ve Vídni

Důvodem k tomu, že hned tři zápasy proběhnou na neutrální půdě, jsou klimatické podmínky. Řada klubů buď nemá vlastní hřiště s umělým povrchem, anebo nemá možnost odehrát utkání na svém travnatém hřišti. Právě proto Česká rugbyová unie ve spolupráci s rezortním centrem MV Olymp nabídla klubům útočiště. Ne všechny kluby ho však budou potřebovat.

Na přirozeném trávníku se tak bude hrát ve Vyškově, kde místní borci vyzvou v prvním kole Extraligy od 14:00 hráče pražské Pragovky. Ragbisté Slavie, kteří budou letos bojovat o návrat do nejvyšší soutěže, odcestují na úvod sezóny do Vídně. Tam se utkají na hřišti v parku Prater s ragbisty klubu Donau Vídeň, kterým se v loňském ročníku podařilo 1. Ligu vyhrát. Sešívané tak čeká první velký test.

Výsledky ze všech utkání můžete sledovat na webových stránkách ČSRU.

Generální partner

Hlavní partneři

Partneři

Institucionální partneři