Domácí soutěže

V pátek začíná již 9. kolo Extraligy

Předposlední kolo základní části Extraligy nabídne trojici utkání, jejichž favorité jsou jasní. Alespoň podle papírových přepokladů. Jak ale ukázalo střetnutí Dragonu a Sparty v předchozím kole, nic není jisté.

Na první extraligové utkání se mohou diváci těšit již v pátek večer. Pražské derby mezi Tatrou a Spartou má výkop naplánovaný na 18:30. Ještě před ním bude držena symbolická minuta ticha za nedávno zesnulého Emanuela Boroviana - dlouholetého českého rozhodčí ze Sparty. Poté se již do sebe pustí současně druhý a pátý tým Extraligy. Spartě, která loni získala stříbrné medaile, jde letos o samotný postup do semifinále. Na čtvrtý Vyškov jí schází dva body.

Právě pro vyškovské ragbisty nebude nikterak lehké Spartě bodově uniknout. Na Moravu totiž přijedou říčanští, kteří se současně drží na první příčce Extraligy. Do zápasu půjdou jako favorité a pokud získají alespoň jeden bod, zajistí si výhodu domácího hřiště pro semifinále.

Velice blízko k postupu do semifinále je i vysočanská Praga. Tu čeká doma šestý Dragon. Pragovce stačí získat dva body do tabulky, aby si postup zajistila. Ale jak jsme zmínili již v úvodu, Dragon v minulém kole příjemně překvapil a rozhodně nebude lehkým soupeřem.

Během víkendu se hraje i celá řada dalších utkání v nižších soutěžích. Přehled všech utkání je možné získat v sekci soutěže.

Fotografie: Miroslav Kuběna

Generální partner

Hlavní partneři

Partneři

Institucionální partneři