Domácí soutěže

Turnaj žen, vysočanské derby a Tatra ve Vyškově: to je víkendové menu

Čeká nás slunečný víkend s pořádnou porcí ragby. Kam zajít a na co se těšit? Poradíme!

Televizní utkání tentokrát v pátek

Ragbyový víkend začne už v pátek odpoledne. Prvoligový duel mezi domácí Slavií a rezervou Tatry má výkop už v 17:00. Jako favorité půjdou do utkání domácí ragbisté, kteří zatím většinu svých soupeřů drtí. Větší drama se předpokládá v případě druhého pátečního "špílu" mezi rivaly z Vysočan. Utkání Pragy se Spartou bude i vysíláno na kanálu ČT Sport Plus a půjde v něm, jak už tomu bývá, o dost. Zejména pak v případě Sparty.

"Do druhé poloviny základní části chceme vstoupit velmi zodpovědně, protože v té první se nám moc nedařilo," prozradil trenér Sparty Eduard Krützner mladší, který většinu své dosavadní trenérské kariéry spojil s Pragou. "Derby s Pragou o pohár starosty je vždycky velkou výzvou. Připravujeme se na něj jako na každé extraligové utkání, přičemž důraz klademe obzvlášť na disciplínu a standardky," dodává zkušený kouč. Vstup Sparty do letošního ročníku nebyl snový. Loňský finalista momentálně sídlí až na předposlední, páté příčce. Jejich soupeř z Pragy je po prohře s Říčany třetí. Fanoušci se bez pochyb můžou těšit na napínavý duel.

Mistrovská série žen podruhé

Jako první z řad seniorů na sobotní ragbyový trávník vyběhnou ženy. Mistrovskou sérii v sedmičkovém ragby budou tentokrát hostit středočeské Říčany. Po prvním turnaji jsou v čele tabulky domácí ragbistky, které se v soutěži spojily s petrovickými a vytvořily tak společenství s poetickým názvem PeŘí. Tomuto týmu se podařilo porazit i jinak dominantní Tatru. "Bylo to překvapením s ohledem na silné soupeřky a na to, že jsme cestovali jen s osmi hráčkami. To, že náš ženský tým dokáže porazit kohokoli mne nepřekvapilo, to vím," komentoval úspěch trenér společenství Thomas Mendes, kterého mohou diváci znát i jako extraligového rozhodčího. "Holky tvoří skvělou partu a to i navzdory tomu, že pocházejí ze dvou různých klubů. Nadcházející turnaj bude těžší, jelikož se zvýší kvalita soupeřek. Věřím ale, že si to pořádně užijeme, ať už to dopadne jakkoli," předpokládá Mendes, který ani po letech strávených v Česku nezapře svůj francouzský původ.

Tatra odcestuje opět na Moravu

Kromě Pragy a Sparty uvidíme o víkendu v akci i ostatní extraligové kluby. Smíchovská Tatra, která se po minulém kole vyhoupla na druhou příčku, zavítá do Vyškova. Ragbisté z Vyškova si notně zlepšili náladu, když doma porazili Spartu. Jak ale prozrazuje trenér Vyškova Pavel Pala, oslavy a euforie ještě budou muset počkat. "Vítězství nad Spartou nás potěšilo, ale nepřineslo výraznější bodový odstup. Tudíž spokojenost tak napůl," hodnotí minulé kolo zkušený trenér, který do Vyškova dojíždí z hanácké metropole. "Všichni si uvědomují vyrovnanost soutěže a důležitost každého bodu. K Tatře máme respekt, ovšem nic nedostane zadarmo. Těsná porážka z třetího kola na Tatře nic neznamená, časový odstup je velký, bude záležet na aktuální pohodě hráčů," ohlíží se vyškovský kouč za posledním vzájemným střetem s Tatrou, který skončil pro moravský tým jen těsnou porážkou.

Posledním extraligovým duelem bude zápas v kleci. Samozřejmě jde v tomto případě o hřiště Dragonu Brno, kam zavítají ragbisté Říčan - nejen úřadující mistři, ale po posledním kole i aktuální lídři základní části nejvyšší mužské soutěže. Sérii sobotních utkání pak uzavře 1. Liga. Do Přelouče přijede vídeňský Donau a brněnská Bystrc si to rozdá doma se Zlínem. V neděli vykročí do své druhé poloviny 2. a 3. liga ragby mužů. Kompletní přehled utkání a výsledků ve všech soutěžích naleznete v příslušné sekci.

Úvodní fotografie: utkání 3. kola mezi Tatrou a Vyškovem (autor: Martin Košata)

Generální partner

Hlavní partneři

Partneři

Institucionální partneři