Ragby XV - Extraliga

Tatra vs. Sparta: v extralize jde do tuhého. Rozpis soutěží

Pod tlakem letošního formátu, kdy dva celky sestoupí a dva budou o udržení v nejvyšší soutěži bojovat v barážích, se o víkendu rozjede druhá část základní části extraligy. Bude na co se dívat. V souboji nesmiřitelných rivalů se utkají Tatra se Spartou. Týmy ze třetí a ze čtvrté pozice průběžné tabulky potřebují vyhrát, aby se odpoutaly od „nebezpečné“ páté příčky, kterou nyní okupuje Dragon Brno. Oba týmy za sebou ze tří zápasů mají dvě vítězství a jednu porážku (oba celky jen těsně podlehly Říčanům).

Pod tlakem letošního formátu, kdy dva celky sestoupí a dva budou o udržení v nejvyšší soutěži bojovat v barážích, se o víkendu rozjede druhá část základní části extraligy. Bude na co se dívat.

V souboji nesmiřitelných rivalů se utkají Tatra se Spartou. Týmy ze třetí a ze čtvrté pozice průběžné tabulky potřebují vyhrát, aby se odpoutaly od „nebezpečné“ páté příčky, kterou nyní okupuje Dragon Brno. Oba týmy za sebou ze tří zápasů mají dvě vítězství a jednu porážku (oba celky jen těsně podlehly Říčanům).

MOŽNÁ PŘIJDE I HOŠEK

Středočeský tým, který je zatím druhý v pořadí, hraje doma s Pragovkou. Ta se po úvodních prohrách s Vyškovem a s Dragonem zvedla a ve 3. kole porazila i s bonusovým bodem Slavii. Tým Pragy viditelně oživil návrat Dana Hoška, kapitán reprezentace položil tři pětky. Jeho případná účast či neúčast bude zřejmě pro vývoj utkání mimořádně důležitá.

Slavia jde na Vyškov, který zatím hraje velice dobře a vévodí tabulce. Červenobílí zatím drží sedmé místo v tabulce osmičlenné soutěže, což není dobré. Nutně potřebují vyhrát. Výhodou pražského týmu je, že má za sebou utkání se silnými soupeři jako Tatra či Sparta a čekají ho zřejmě přeci jen o něco „slabší“ Zlín či Dragon. Zlín, který nemá ještě ani bod, přivítá právě Dragon.

VÍDEŇ ZAÚTOČÍ NA OSTRAVU

Třetí kolo má na pořadu 1. liga. Vídeň, která v minulém kole doma v historickém zápase vysoko rozdrtila Havířov, hraje na půdě jeho severomoravského rivala v ostravských Mariánských Horách. V české základní části soutěže se utká zatím s velkou chutí hrající Přelouč v Praze s Petrovicemi.

O víkendu se poprvé rozjedou i 2. a 3. liga. Malé pražské derby mezi sebou odehrají na Smíchově béčka Tatry a Pragy v zápase, kde lze čekat mnoho mladých nadějných hráčů a vedle nich zároveň veterány někdejší reprezentanty. Do patnáctkové soutěže poprvé nakoukne pražský Olymp, který hraje na umělé trávě stadiónu Markéta na Břevnově a to proti Plzni.

EXTRALIGA, 4. kolo
Sobota 25. března

11:00 Tatra - Sparta
13:00 Zlín – Dragon
14:00 Slavia – Vyškov
14:00 Říčany – Praga

1.LIGA, 3. kolo
Sobota 25. března

16:00 Říčany B – Společenství Šumava/Nýrsko/Č. Budějovice
14:00 Mariánské Hory – Vídeň

Neděle, 26. března
14:00 Petrovice – Přelouč
14:00 Havířov – Bystrc2.LIGA, 1. kolo
Neděle 26. března
14:00 Olomouc – Společenství Liberec/Petrovice B
11:00 Tatra Smíchov B – Praga B3.LIGA, 1. kolo
Sobota 25.března
11:00 Olymp Praha – Plzeň

Neděle 26. března
16:00 Slavia B – Babice
14:00 Rakovník – Kralupy

pb

Generální partner

Hlavní partneři

Partneři

Institucionální partneři