Elitní série 7s žen

Tatra pokračuje v jízdě, soupeřky nestíhají

Dominantním způsobem kralují ragbistky Tatry Smíchov nejvyšší domácí soutěži. V sedmičkovém šampionátu Elitní série dnes suverénně ovládly druhý turnaj v Přelouči. Jejich pětkostroj fungoval skvěle.

Dominantním způsobem kralují ragbistky Tatry Smíchov nejvyšší domácí soutěži. V sedmičkovém šampionátu Elitní série dnes suverénně ovládly druhý turnaj v Přelouči. Jejich pětkostroj fungoval skvěle.

Hráčky ze Smíchova nasázely ve čtyřech utkáních svým soupeřkám 189 bodů. V žádném ze zápasů nenasbíraly méně než 40 bodů. Opanovaly tak druhý ze dvou turnajů. „Hráčky se mi těžko motivují do takovýchto zápasů. Nicméně zápasy s Vídní a se Spartou už splňoval to, co si představuju. Ta utkání byla nejlepší v součtu obou úvodních turnajů," hodnotil vystoupení vítězek trenér Tatrovky Stanislav Král. "Máme v týmu rozdílové hráčky, soupeři to s náma mají těžké," dodal kouč.

Druhá skončila stejně jako minulý týden v brněnské Bystrci Sparta. Zlepšila se Vídeň, která minule získala pátou příčku, dnes brala třetí místo.

Šampionát pokračuje třetím turnajem a to až 13. května na Spartě, zejména kvůli přestávce pro národní tým. Český reprezentační sedmičkový výběr totiž nyní čeká prestižní kvalifikace na Světovou sérii. Ta se odehraje v Jižní Africe. "Doufám, že holky teď v reprezentaci potvrdí tu kvalitu a budou v ní stěžejními hráčkami. To se týká i národního výběru dívek," uzavřel Stanislav Král. Spolu s juniorkami si teď bude v následujících dmnech plnit reprezentační povinnosti celkem deset hráček Tatry Smíchov.

Pořadí 2. turnaje MČR 7s v Přelouči

1.Tatra Smíchov
2.Sparta
3.Vídeň
4.Severní Morava
5. Říčany/Petrovice
6. Moravia Rugby
7. Č. Budějovice/Babice/Přelouč

Zápasy o rozdělení do skupin:

Severní Morava – Vídeň 31:12
Tatra Smíchov - Č. Budějovice/Babice/Přelouč 50:0
Sparta – Říčany/Petrovice 20:0
Moravia Rugby – Vídeň 10:27

Zápasy ve skupinách

O 1. – 4. místo:Tatra – Severní Morava 47:5
Sparta – Vídeň 17:14
Sparta – Severní Morava 22:5
Tatra – Vídeň 52:10
Vídeň – Severní Morava 17:14
Tatra – Sparta 40:5

O 5. – 7. místo:

Říčany/Petrovice – Č. Budějovice/Babice/Přelouč 31:0
Moravia Rugby – Č. Budějovice/Babice/Přelouč 29:0
Moravia Rugby – Říčany/Petrovice 5:29

pb

Generální partner

Hlavní partneři

Partneři

Institucionální partneři