Rugby Europe Super Cup

Špatný výkon v prvním poločase připravil Warriors o lepší výsledek, Německu podlehli 21:43

Druhý přípravný duel absolvovali v sobotu hráči týmu Bohemia Rugby Warriors. V posledním zápase před ostrým startem v Super Cupu nastoupili proti německému národnímu týmu. V Heidelbergu jim ale nevyšla první polovina utkání, kterou ztratili 0:33.

“S hrou v prvním poločase jsme nebyli spokojení, o přestávce jsme museli v kabině zvýšit hlas. Naštěstí na to kluci zareagovali pozitivně. Ve druhé půli jsme dokázali soupeře dostat pod tlak a druhou čtyřicetiminutovku ovládnout,” hodnotil bezprostředně po utkání výkon svého týmu Antonín Brabec.

INDIVIDUÁLNÍ CHYBY STÁLY V CESTĚ LEPŠÍMU VÝSLEDKU

Proti dominantně hrajícím Němcům čeští válečníci nezačali ideálně, brzy inkasovali a ve dvacáté minutě prohrávali 0:12. Trenérský tým mrzely především chyby ve skládání, kterých se jejich svěřenci dopouštěli. “V poločase jsem byl hodně nespokojený. Kvůli chybám při skládání nás Němci dostávali pod tlak. Neustále překonávali linii zisku a zaslouženě vyhráli první poločas,” zhodnotil kriticky výkon válečníků Jan Oswald. Němci nastřádali do přestávky celkem pět pětek, čtyři z nich navíc spojili s úspěšnou konverzí.

ZLEPŠENÝ VÝKON VE DRUHÉ PŮLI

Po přestávkové bouři v šatně se český tým vzchopil a podařilo se mu skórovat. Do zápisu o utkání se nakonec při duelu hraném v Heidelbergu vešli čtyři skórující Válečníci. Po pěti bodech si připsali hráči Tatry Smíchov Adam Koblic s Nicholasem Hoyerem, tři body zapsal petrovický Lukáš Brada. Nejproduktivnějším válečníkem byl pak osmibodový Adam Mrtýnek.

“Do druhého poločasu jsme vstoupili mnohem lépe. Dokázali jsme Němce zastavovat a dostávali jsme se i do protiútoků. Za to jsme byli odměněni položením dvou pětek,” vyjmenovával po prohře pozitiva Oswald. “Děkuji hráčům za výkon ve druhé půli. Sehráli jsme zápas s hodně kvalitním soupeřem, který nás důkladně prověřil před novou sezónou v Super cupu,” doplnil hodnocení Brabec.

Čeští Válečníci mají nyní na programu dva přípravné kempy. První ostrý start je čeká 15. září, kdy se na hřišti Tatry Smíchov utkají s rumunskými Vlky.

Sestava Bohemia Rugby Warriors proti Německu

• Základní XV: 1. Král, 2. Zeman, 3. Novotný, 4. Mašek, 5. Mališ, 6. Dvořák, 7. Karel Berounský, 8. Sklenský, 9. Hoyer, 10. Putna, 11. Šampalík 12. Young 13. Miřácký 14. Koblic, 15. Mrtýnek.
  • Lavička: Kučera, Bendzák, Svoboda, Székely, Aschenbrenner a Brada.
  • Realizační tým: Oswald, Brabec, Žíla (trenéři), Skall (manažer) a Pokorná (fyzio).

Aktuální informace o týmu Bohemia Rugby Warriors sledujte na sociílních sítích zde:

Autorem článku je Dominik Vaněk, media manažer výběru Bohemia Rugby Warriors.