Ragby XV - Extraliga

Sparta vyjede do Říčan v plné palbě. Věří si na titul

Dva nejsilnější týmy extraligy na sebe narazí už tuto sobotu ve finále. Favoritem jsou domácí ragbisté Říčan. Ti ještě letos neprohráli. Vyzve je Sparta.

Utkání v malebném středočeském městečku, kde na ragbistu narazíte na každém kroku, se odehraje na stadiónu legendárního Josefa Kohouta. Mač startuje tuto sobotu 20. května v 15 hodin. Přijďte včas, ať si zajistíte místo v první řadě za zábradlím.

Zápas slibuje být oslavou ragby. Úroveň extraligy jde po covidové éře nahoru, týmy napříč extraligou posilují řady kvalitních hráčů z mládežnických kategorií, úroveň zvedá i nebývale silná vlna hráčů ze zahraničí, především z Jižní Afriky.

Dominantním Říčanům, zdá se, roste soupeř. Sparta sílí, ukáznila se. Má minimum zraněných hráčů. „Teď přijde ten správný čas, věříme si,“ hlásá před finále kouč Sparty Eduard Krützner mladší. „Držíme disciplínu. Jsme zdraví a silní, na soupeře vyrukujeme v plné palbě.“ Tým letos opravdu předvádí „klidnější“ hru, ubylo „hořlavých“ momentů, které ho srážely. „Půjdeme do toho agresivně a tvrdě,“ říká Eduard Krützner. Souboje obou týmů byly v posledních letech vyhecované. Finále slibuje být mimořádně zajímavou podívanou.

O 3. místo extraligy se utká domácí Vyškov s Tatrovkou. O to, ze kterého místa půjdou do baráží s týmy 1. ligy, hrají Dragon a Praga (jeden tým se utká s Vídní, druhý s Přeloučí). O čest hrají Slavia a Zlín, oba týmy už mají jasný sestup do 1. ligy. Extraliga 2024 se odehraje v šesti týmech.

Víkendové zápasy extraligy, 20. května 2023

O 1. místo: Říčany – Sparta 15:00

O 3. místo: Vyškov – Tatra 14:00

O 5. místo Dragon Brno – Praga 15:00

O 7. místo Slavia – Zlín 14:00


Přineseme i rozpis a časy zápasů 1. ligy


pb

Generální partner

Hlavní partneři

Partneři

Institucionální partneři