1. liga ragby XV

Sensationell! Vídeň je jediné vítězství od historické účasti v extralize. V baráži o ni zabojuje i Přelouč

Foto: RC Donau Vídeň na stadiónu RC Mountfield Říčany


RC Donau Vídeň a RC Přelouč. To jsou dva týmy z 1. ligy, které budou v první půli června bojovat o účast v extralize. Soupeři jim budou extraligové Praga Praha a Dragon Brno.

O tom, kdo s kým bude hrát zápas o udržení respektive o postup, se rozhodne o nadcházejícím víkendu. Přelouč odehraje finále 1. ligy s Vídní, vítěz bude hrát se šestým celkem celkového pořadí extraligy, poražený s pátým. O páte místo extraligy se utká právě Dragon s Pragou. Žádný zahraniční celek česku mužskou nejvyšší domácí soutěž v patnáctkách ještě nehrál, v 1. lize působí letos Donau premiérově.

Vídeň si účast v baráži a zároveň ve finále 1. ligy vybojovala dnes v Říčanech. V semifinále 1. ligy porazila Říčany B 46:28. Ve druhém semifinále Přelouč zvítězila na půdě Bystrce 17:7.

"Wir erreichen sensationell auch das Finale in der tschechischen 1. Liga," píše se na sociálních sítích rakouského klubu. RC Donau připojil i fotku rozjásaného týmu. Postup Rakušanů do finále je překvapením, ragby u jižních sousedů je přeci jen na výrazně nižší úrovni než to české, alespoň v obecné rovině. Donau skončil v moravské části 1. ligy druhý, za Bystrcí. Ta ovšem také poněkud překvapivě prohrála v semifinále s druhým týmem z oblasti Čechy - s Přeloučí. Oblast Čechy vyhrály Říčany B.

Podrobné statistiky zápasů 1. ligy najdete zde


pb

Generální partner

Hlavní partneři

Partneři

Institucionální partneři