Reprezentace 7s - ženy

Sedmičkové mistrovství Evropy vyvrcholí tento víkend v Hamburku

Druhý a závěrečný turnaj Mistrovství Evropy v sedmičkovém ragby proběhne v německém Hamburku. Během nadcházejícího víkendu uvidíme ve druhém největším městě našeho západního souseda bojovat ženský i mužský tým.

Letošní sedmičková sezóna byla zpestřena Evropskými hrami, ve kterých figurovalo, jakožto olympijský sport, i ragby. V Hamburku bude pokračovat tradiční program Mistrovství Evropy (ME), které se hraje každý rok, letos formou dvou turnajů. Ten první je již za námi, proběhl 9.-11. června v portugalském Algarve. Druhý a závěrečný je pak před námi, odehraje se 7.-9. července.

Ženy se pokusí navázat na pohádku z Krakova

Ženský tým pojede na turnaj s posíleným sebevědomím z Evropských her, kde se mu podařilo obsadit fantastické třetí místo. Z prvního turnaje ME si pak výběr trenéra Víta Chalupy veze 6 bodů za 8. místo.

V základní skupině se naše děvčata utkají s Velkou Británií, Španělskem a Švédskem. Velká Británie, jejíž tým ovládl Evropské hry a v portugalském Algarve skončil druhý, bude jasným favoritem. Velice silným soupeřem bude i Španělsko, které se Českému týmu povedlo v Krakově nečekaně porazit. Budou to právě Španělky, s kterými Češky turnaj zahájí. Utkání by mělo být možné sledovat v pátek od 11:06 na Rugby Europe TV.

Průběžné výsledky bude možné sledovat na stránkách Rugby Europe (odkaz pro ženy, pro muže), přenosy poběží na Rugby Europe TV.

Generální partner

Hlavní partneři

Partneři

Institucionální partneři