Domácí soutěže

V půlce základní části vedou extraligový peleton Říčany

Po velikonočním víkendu jsou na čele tabulky Extraligy Říčany. Těm se podařilo porazit v přímém souboji o čelo Pragu. Na druhou příčku se pak posunula Tatra, která splnila úlohu favorita v Brně. Vyškov porazil doma Spartu a díky tomu je na čtvrtém místě.

RC Praga Praha - RC Mountfield Říčany 26:37

Vítězná série Pragy skončila na Velký pátek. Říčanští ragbisté porazili dosud vedoucí tým na jeho hřišti 37:26 a zásluhou většího počtu bonusových bodů se vyšvihli na první příčku. Naopak poražená Praga klesá až na třetí místo. Roli v tom hrají opět bonusové body.

"Hráli jsme tak, jak jsme chtěli. Konec utkání byl trošku zběsilý, padalo nám hodně míčů, ale nakonec si odvážíme výsledek, s kterým jsme spokojeni," pochvaloval si utkání Tristan Horak, který se v dresu Mountfieldu představil na pozici útokové spojky.

"Tohle utkání bylo o několika málo rozhodujících momentech. Říčany mají trošku zkušenější útočníky, naši hráči jsou mladší. Před námi je volný víkend, během kterého budeme pracovat hlavně na kondici a nápravě chyb. A pak nás čeká Sparta doma," věštil program nadcházejících dvou týdnů trenér Pragy Ntando Manyosha, přezdívaný "Biza".

RC Dragon Brno - RC Tatra Smíchov 30:38

Tým, který se mezi dvojici Říčany - Praga vklínil, je ze Smíchova. Ragbisté Tatry v pátek zavítali na Dragon. Zde v oslabené sestavě nakonec vybojovali očekávané vítězství.

"Na konci to byla velká bitva, ale nakonec jsme to udrželi a vezeme domů pět bodů," hodnotil výkon zastupující kapitán Jiří Černý, který byl autorem nakonec rozhodující pětky utkání. Dragon, podporován domácím publikem, v závěru mocně dotahoval, ale nedotáhl. Dragon Brno setrvává na průběžné 6. příčce. Na pátou Spartu mu chybí sedm bodů.

RC JIMI Vyškov - RC Sparta Praha 29:22

Dramatické a významné bylo i třetí utkání mezi Vyškovem a Spartou. Oba týmy potřebovaly vítězství jako sůl, aby posílily svou pozici v tabulce a povzbudily mysl po sérii smolných porážek. Po většinu utkání vedl domácí Vyškov, Sparťané však byly na dostřel. O závěrečném vítězství Vyškova rozhodla dvojice ex-Sparťanů Pantůček a Pytela, kteří se postarali o rozhodující body.

"Je to pro nás hořká porážka, obzvlášť když víme, že Vyškov byl vždycky tvrdej a Sparta si na tom zakládá. V těchto utkáních nestačí, když tým táhne pětice hráčů, zabrat musí všichni," měl jasno po utkání pilíř Sparty i národního týmu, Vladan Diviš.

"Doufám, že to všechny nakopne. Tímhle to nekončí, teď to teprve začne, odvety bývají náročnější," díval se do nadcházejících utkání jeden ze strůjců vyškovského úspěchu Pavel Pytela.

Hlavní momenty utkání Vyškov - Sparta

Video: iCut.cz s.r.o.

Tabulka základní části po odehrání pěti kol

Foto: Filip Fuchs

Generální partner

Hlavní partneři

Partneři

Institucionální partneři