Ragby 7s

Sedmičkářky v Montevideu desáté

České reprezentantky obsadily na turnaji v Montevideu 10.místo.

Vstup do turnaje českým reprezentantkám nevyšel podle jejich představ. Výkon v prvním utkání proti dobře známému týmu Polska poznamenaly dvě žluté karty našich hráček. Češkám se nedařilo bránit dobře hrající polský tým, ani udržet balón pro zajímavé útočné akce. V druhém utkání proti Číně naše reprezentantky otevřely skóre. I když po zbytek utkání pouze dotahovaly vedení soupeřek, hra v obraně i útoku byla oproti prvnímu utkání výrazně lepší.

V posledním utkání ve skupině čekal náše hráčky tým Paraguaye. Soupeřkám se sice v utkání podařilo skórovat, ale jinak byly Češky po celé utkání lepším týmem. I přes výhru nestačilo celkové skóre našeho týmu k postupu mezi osum nejlepších týmu turnaje. V semifinále o 9.místo se české reprezentankty utkaly s týmem Mexika. I toto utkání skončilo jednoznačným vítězstvím našho týmu.

V neděli čekalo naše reprezentantky poslední utkání turnaje - o 9.místo. Soupeřem jim byl opět tým Paraguaye. Trenér Chalupa dal v utkání příležitost sbírat zkušenosti mladým hráčkám. Skóre otevřely soupeřky. Český tým měl v utkání několik šancí, které ale bohužel nedotáhl do úspěšného konce. Až v druhém poločase donesla balon do pětkoviště Julie Doležilová. Paraguajkám se z poslední akce zápas podařilo skórovat a strhnout tak vítězství v utkání na svou stranu.

Všechny zápasy můžete shlédnout i ze záznamu Rugby Pass.


Výsledky českého týmu na turnaji v Montevideu (Uruguay):

 • 8.3. Polsko - Česko 46:0 (utkání ve skupině)
 • 8.3. Čína - Česko 28:15 (utkání ve skupině)
 • 9.3. Česko - Paraguay 31:7 (utkání ve skupině)
 • 9.3. Česko - Mexiko 29:0 (play off o 9.místo)
 • 10.3. Česko - Paraguay 7:10 (utkání o 9.místo)
 • Celkové pořadí turnaje:

  1. Čína
  2. Argentina
  3. Belgie
  4. Uganda
  5. Polsko
  6. Thajsko
  7. Hong Kong
  8. Keňa
  9. Paraguay
  10. Česko
  11. Mexiko
  12. Papua Nová Guinea

  Generální partner

  Hlavní partneři

  Partneři

  Institucionální partneři