Domácí soutěže

Tatra v předehrávce porazila Spartu, další utkání o víkendu

Čeká nás další víkend plný ragby. Kromě pokračování čtyř nejvyšších soutěží mužů se o víkendu z 16. na 17. březen rozjedou i soutěže mládeže a prvním turnajem i 4. Liga mužů. Jako první však na trávník vyběhli ragbisté Sparty a Tatry.

Tatra alespoň do sobotního poledne na vrcholu

První půle vyrovnaná, ve druhé kralovala Tatra. Sparta hrála podruhé za sebou doma proti pražskému rivalovi, a ani tentokrát se její fanoušci nakonec neradovali z vítězství. Tatra Smíchov vedená Karlem Berounským, který sám v utkání položil dvě pětky, si připisuje další vítězství, které ji posouvá na průběžné první místo. Sparta, loňský finalista, má naopak po odehraných čtyřech kolech na svém kontě zatím jen jednu výhru.

"Jsme velice rádi, že se nám podařilo Spartu po dlouhé době porazit. Extraliga je mimořádně vyrovnaná a každý bod se počítá," neskrýval radost po utkání kapitán Tatry Karel Berounský mladší. Za klíčový rozdíl mezi týmy viděl převahu svého týmu ve standardních situacích.

"V druhé půlce se nám nepodařilo udržet koncentraci a pak ta hra šlo do kopru," ohlížel se za utkáním kapitán Sparty, Richard Hřebačka. "Za pět zápasů jsme chtěli získat minimálně 15 bodů, což se nám už nepodaří. Samozřejmě po prohře není nálada ideální, ale máme dost zkušené hráče na to, abychom se z chyb poučili. Rozhodující bude zápas s Vyškovem, kde to bude těžké. Musíme tam urvat plný počet bodů, abychom byli ve hře o play-off a dostali se zpátky do vítězné mentality."

Extraliga pokračuje v sobotu

Extraliga pokračuje v sobotu. Vyškov si během prvních kol připsal zatím jen jedno vítězství nad brněnským Dragonem, je však nutné dodat, že obě porážky s Pragou a Tatrou byly velice těsné a proto to nebudou mít říčanští vůbec lehké. Hrát se bude v Říčanech v sobotu od 14:00.

Vedoucí Praga pak jede do Brna, kde se utká s Dragonem. Dragon Brno sice stále čeká na své první vítězství, v kapse však bude mít proti vysočanské Pragovce hned tři trumfy. Kromě výhody domácí "klece", jak se brněnskému hřišti v Cacovicích přezdívá, to je i absence pražského "play-makera" Jacqua Dumase na straně Pragy a hlavně čerstvě dorazivší tři hráče z Namibie, kteří brněnský tým v sobotu posílí.

Slavia na cestě do zpět Extraligy

Obě utkání 1. Ligy se odehrají v Praze. Slavia na domácí půdě vyzve Přelouč. Tým "sešívaných" se nijak netají ambicemi vrátit se do nejvyšší mužské soutěže. To dokládají i výkony týmu, který dosud nezaváhal. V premiéře na domácí půdě se Slavia bude snažit navázat na předchozí úspěchy i proti ragbistům z Přelouče. Ti se prezentovali sympatickým výkonem proti Tatře U23, ale pak utrpěli poměrně vysokou porážku ve Vídni.

Utkání se hraje od 13:00, stejně jako souboj mezi Tatrou U23 a brněnskou Bystrcí. Brněnský tým by snad měl být již posílený o nětkeré navrátilce ze zkušené z Itálie a zejména o nové hráče z Namibie.

O víkendu se pak budou hrát i utkání z 2. a 3. Ligy ragby XV mužů. Turnajem na Olympu rovněž startuje 4. Liga mužů. K vidění budou i utkání mládeže. Přehled všech utkání naleznete v sekcích jednotlivých soutěží.

Fotografie: Miloš Březina - utkání RC Sparta Praha vs. RC Tatra Smíchov (14.3.2024)

Generální partner

Hlavní partneři

Partneři

Institucionální partneři