Domácí soutěže

Po dvou kolech Extraligy je neporažená jen Praga

Pravidelnou dávku emocí dopřálo divákům druhé kolo ragbyové Extraligy. V dopoledním utkání se Říčanům podařilo urvat první vítězství v letošním ročníku nad Spartou. Vyškov v moravském derby porazil Dragon a Praga přehrála Tatru.

Říčany jsou zpět

První kolo letošního ročníku Extraligy nedopadlo pro úřadujcí mistry z Říčan dle představ, když utrpěli porážku od Tatry. Ve druhém kole si však spravili náladu. Se Spartou dominovali prvních šedesát minut hry, během kterých si vybudovali vedení 31:0. Závěrečná dvacetiminutovka ale patřila Spartě. Kdyby ragbyové utkání trvalo déle, možná by se diváci na Markétě dočkali i dramatu. Sparta se vzepjala k mohutnému finiši, položila čtyři pětky a snížila na konečných 31:26 z pohledu Říčan. Naštěstí pro říčanské hráče, hlavní rozhodčí Radochová po té poslední ukončila utkání.

RC Mountfield Říčany - RC Sparta Praha 31:26 (17:0)

Vyškov uspěl v kleci

Dragonu se nepodařilo uspět ani v utkání hraném na domácím hřišti pro vyškovským ragbistům. Vyškovu se dařilo prosazovat zejména silnými útočníky, díky čemuž si vybudoval 19 bodový náskok. Dragon začal stahovat až během poslední dvacetiminutovky. Jednu pětku položil navrátivší se Sklenský, další pak v závěru utkání Schütz. To však stačilo jen na korekci skóre na konečných 17:24 z pohledu domácího Dragonu.

RC Dragon Brno - RC JIMI Vyškov 17:24 (5:12)

Více statistik v sekci Soutěže.

Praga porazila Tatru

Pravděpodobně poslední letošní extraligové utkání hrané na stadionu Markéta přišlo v 15:30. V utkání mezi dvěma pražskými týmy lépe začala Praga. Položila dvě pětky a kapitán Tatry šel navíc na desetiminutový odpočinek. I přesto se Tatra vrátila do hry a vyrovnala. Napínavé ragby se hrálo až do samotného závěru, byť Pragovce se podařilo bodově odskočit na rozdíl patnácti bodů. Tento náskok se ukázal jako rozhodující. Tatra se v závěru dotáhla, ale na víc než korekce skóre se již nezmohla. Závěrečná pětka v podání Jiřího Černého skóre zaokrouhlila na 39:33 z pohledu vítězné Pragy.

RC Praga Praha - RC Tatra Smíchov 39:33 (24:14)

Více statistik v sekci Soutěže.

Šlágrem příštího kola tak bude pravděpodobně vysočanské derby, utkání mezi sousedícími kluby z Prahy 9 - Spartou a Pragou. Vyškov poprvé opustí území Moravy, aby se na Smíchově utkal s Tatrou a Říčany budou čekat na domácím hřišti brněnští "draci".

Fotografie: Miroslav Kuběna

Generální partner

Hlavní partneři

Partneři

Institucionální partneři