Ragby XV - 1. Liga

Na Moravě vládne Bystrc, v Čechách Petrovice. Jak se hraje 1. liga

Foto: Martin Flousek

Netradičně vklíněny mezi zápasy pátého kola jsou utkání šestého kola 1. ligy ragby. O minulém velikonočním víkendu se totiž hrály pouze dva zápasy 5. kola, zbylé dva jsou na programu až předposlední dubnový víkend.

Obě dohrávky 5. kola se týkají moravské části 1. ligy, ta česká tudíž nabízí o něco ucelenější přehled před začátkem play-off (v základních částech spolu týmy v české a v moravské části hrají každý s každým dva zápasy, jeden doma a jeden venku, tudíž celkem šest utkání).

Oblast Čechy vedou Petrovice. Pokud v posledním kole vyhrají nebo remizují v Přelouči, stanou se výherci základní části v této oblasti. Říčany B za lídrem zaostávají o dva body, jedou hrát na venkovní hřiště proti Společenství Ragby Šumava Nýrsko/RC České Budějovice. Tento tým je zatím jasným outsiderem soutěže, z pěti zápasů nemá ani bod a u skóre dostal naděleno při 36 získaných bodech 363 nadělených.

Na „Moravě“ zatím jednoznačně kraluje Bystrc, která už navíc zdolala doma i venku vídeňský tým Donau. Ten je zatím v tabulce druhý s desetibodovou ztrátou na lídra. Shodně po pěti bodech zatím posbíraly Mariánské Hory a Havířov.

Play-off 1. ligy začíná 7. května, hraje se Čechy versus Morava „do kříže“, první proti čtvrtému atd. Vždy na jeden zápas až do finále. Baráž o extraligu je naplánována na 17. června. Vítěz 1. ligy se utká v zápase „o všechno“ s šestým týmem celkového pořadí extraligy. Druhý z 1. ligy se ve stejném formátu střetne s pátým celkem extraligy.

1.liga ragby 6. kolo

15.4. Vídeň – Mariánské Hory 15 hod
16.4. Nýrsko/Č.Budějovice – Říčany B 15:00 hod
16.4. Přelouč – Petrovice 15:30 hod
16.4. Bystrc – Havířov 14:30 hod

1.liga ragby 5.kolo

Říčany B – Přelouč 33:17 (21:3)
Statistiky: ŘíčanyB_Přelouč.pdf

Petrovice – Nýrsko/Č. Budějovice 46:24 (7:10)
Statistiky: Petrovice_Nýrsko-Budějovice.pdf

23.4. Havířov – Vídeň 14:00 hod
23.4. Mariánské Hory – Bystrc 14:00 hod

pb

Generální partner

Hlavní partneři

Partneři

Institucionální partneři