Reprezentace 7s - muži

Muži sestupují z elitní úrovně Mistrovství Evropy v sedmičkovém ragby

Českým ragbistům se nepodařilo navázat na zlepšující se výkony v Krakově a v závěrečném turnaji sedmičkového Mistrovství Evropy obsadili až poslední, dvanácté místo. To v kombinaci se shodným umístěním z prvního turnaje v Algarve znamená sestup do úrovně Trophy.

Český tým byl do turnaje až posledním nasazeným a tak musel počítat s těžkou základní skupinou. Irsko, Španělsko a Německo byly týmy, které se proti českým ragbistům ukázaly v plné síle. Pozdější mistři Evropy z Irska nadělili českým lvům 50 bodů, do té doby úřadující mistři ze Španělska 52 bodů a pozdější vítězové této "skupiny smrti", domácí Němci 34 bodů. Českému týmu se přitom nepodařilo ani jednou skórovat.

Z posledního místa ve skupině tak šli svěřenci kouče Rohlíka do bojů o konečné 9. místo. V první fázi narazili na Gruzínce, se kterými třema týdny v Krakově odehráli naši hoši velmi vyrovnané utkání. Vedení se však ujali Kavkazané ve 3. minutě. Čechům se podařilo vyrovnat v nastavení prvního poločasu po pětce Koblice (7:7). K rozhodujícímu momentu došlo v 10. minutě. Gruzínští hráči přidali svou druhou pětku a tím český tým poslali do utkání o 11. místo proti Litvě.

Ani toto utkání hráči se lvem na hrudi nezačali úspěšně. Litevci položili rychlé dvě pětky a Češi dotahovali až v 5. minutě pětkou Dana Hoška, který musel následně střídat s pochroumanou paží. Další pětkou pokračovali Litevci, ale Češi zůstali v závěsu. V nastavení poslední minuty první půle totiž skóroval naturalizovaný Sheldon Fortuin. Poločas 12:19. K vyrovnání došlo v 10. minutě. Autorem další české pětky byl Adam Koblic. Obrana českého týmu byla však pokořena ještě jednou. Jmenovanému Fortuinovi utekl rychlonohý Karbauskas a tím i zařídil svému týmu vítězství 19:24. Litevci závěr utkání zvládli takticky velmi dobře, udrželi míč a tím seslali české ragbisty do nižší úrovně Mistrovství Evropy.

Rozhovor s trenérem Rohlíkem si můžete přečíst na webu ASC Dukla.