Rugby Europe Super Cup

Křest deštivým peklem: Bohemia Rugby Warriors poraženi v Rumunsku

Historicky první utkání českého výběru v soutěži Rugby Europe Super Cup skončilo krutou porážkou v Rumunsku 7:76.

Domácí tým Wolves, který nastupoval v pozici favorita, kontroloval utkání od prvních minut a dovedl ho i do vítězného konce. Čeští hráči se za deště bránili rumunskému týmu, za který hrálo i několik hráčů se zkušeností z mistrovství světa. Jejich snaha však narážela a favoritovi skupiny podlehli. “Věděli jsme, že to bude těžký zápas, soupeř byl silný v mlýnech. Dařilo se mu získávat ty naše a při autech to taky nebylo ideální. Neměli jsme příliš z čeho hrát, ale i když ten výsledek je krutý musím říct, že kluci předvedli hru, na kterou mohou být hrdí,” zhodnotil snažení svého týmu trenér Antonín Brabec.

Na těžkém, podmáčeném terénu, který celý zápas skrápěl hustý déšť, inkasovali čeští válečníci první pětku už na prahu třetí minuty, postaral se o ni kapitán Vlků Jacob Immelman. Do poločasu se skóre vyšplhalo na 0:45, z pohledu Warriors, ty nicméně mohl těšit alespoň dílčí úspěch. “Trénovali jsme obranu. Cílem bylo, aby neprocházeli středem. Samozřejmě na nás soupeř vyvíjel tlak a z toho pak plynuly prostory ke skórování po krajích. Kluci ale plnili to, co jsme po nich před zápasem chtěli,” dodal Brabec.

O čestný úspěch "ragbyových válečníků" na rumunském bitevním poli se postaral Jakub Pospíšil, když ve druhé půli zvítězil v "dostihu" o pokopnutý míč a přiklepl ho v brankovišti. “Rozhodně to byl nejtěžší zápas, jaký jsem kdy hrál. Soupeř byl opravdu kvalitní. Koneckonců jsou to profesionálové. První poločas byl plný chyb, ve druhém jsme se zlepšili,” poukázal na nesehranost české družiny v úvodu první český hráč skórující v soutěži Rugby Europe Super Cup.

“Tohle bylo o několik úrovní výš, než to, na co jsou kluci zvyklí z Extraligy. Všechno, co tady zažili si musí vzít do dalšího zápasu,” uzavřel českou premiéru na mezinárodním poli trenér Jan Oswald.

Příležitost zužitkovat čerstvé zkušenosti budou mít jeho svěřenci už v sobotu 11. listopadu, kdy na pražském stadionu Markéta hráči uvítají bruselské "ďábly", kteří zvítězili ve svém úvodním zápase nad nizozemskou Deltou. Utkání startuje ve 20:15.

Premiérové utkání Bohemia Rugby Warriros v Rumunsko je možné shlédnout ze záznamu na Rugby Europe TV. Aktuality z týmu sledujte na facebookovém profilu Bohemia Rugby Warriors.

Autor fotografie: Dominik Vaněk

Generální partner

Hlavní partneři

Partneři

Institucionální partneři