Reprezentace 7s - ženy

Krakov, den první: ženy porazily Italky a Norky. Muži musí zdolat Belgičany. Pokračujeme zítra.

Níže přinášíme souhrn toho nejdůležitějšího z ragbyových turnajů na Evropských hrách v Krakově. Z turnajů, v němž naše ragbistky a ragbisté bojují o účast na Olympijských hrách v Paříži. Přímo se kvalifikují vítězové turnajů, druzí a třetí jdou do oprav.

Ženský tým v neděli stoprocentní

Skvělý vstup do turnaje měla reprezentace žen. Své italské soupeřky porazily s přehledem 28:5. "Začaly jsme jako dobře namazanej stroj," komentovala v rozhovoru pro Český olympijský výbor úvodní utkání kapitánka Jana Urbanová.

Na vítězné vlně pak naše hráčky pokračovaly i v druhém zápase proti "outsiderovi" z Norska. Norské hráčky se téměř nedostaly k míči. Češky skórovaly třikrát v prvním poločase a další dvě pětky přidaly ve druhé sedmiminutovce.

"Jakmile se nám dařilo pokládat, chtěli jsme dávat více pětek a celý tým si to užíval," komentovala dobrou náladu i v průběhu druhého utkání autorka jedné z pětek, Christine Tesařová.

Vítězství 31:0 zajišťuje českému týmu alespoň druhé místo a s tím spojený postup ze základní skupiny. O prvenství se utkají zítra v 11:06 se silným výběrem ragbistek z Velké Británie.

Čeští ragbisté budou hrát o všechno proti Belgii

Ve srovnání s ženským týmem měli horší vstup do turnaje mužští sedmičkáři. Ti nestačili na Gruzii, s kterou prohráli o pouhé tři body 14:17. V pozápasovém rozhovoru pro ČOV utkání shrnul kapitán českého týmu Matyáš Hopp: "Zápas to byl smolný. Podařilo se nám dobře chytit začátek, dobře jsme bránili, ale bohužel se nám to nepodařilo dotáhnout do vítězného konce. "

Slibný začátek mělo i druhé utkání proti úřadujícím evropským mistrům ze Španělska. Češi uhráli fantastický poločasový výsledek 14:14. Ve druhé půli se však Španělé naplno rozjeli. Čechy k ničemu nepustili a sami nasázeli dalších 26 bodů, které jim zajistilo nakonec pohodlné vítězství.

Naděje na postup ze skupiny do finálových bojů tak pro český mužský tým skýtá už jen vítězství nad Belgií a třetí místo ve skupině, přičemž je potřeba mít více bodů nebo lepší skóre, než třetí týmy z jiných skupin.