Reprezentace XV - U20

ME U20: Titul pro Nizozemce, Češi znovu na sedmém místě.

V neděli 19. listopadu vyvrcholilo mistrovství Evropy do 20 let v ragby XV. I všechna utkání finálového dne byla k vidění na pražském stadionu Markéta. Česká "dvacítka" se představila hned v úvodním utkání proti Švýcarsku a zvítězila 34:0. Celkové vítězství získali Nizozemci.

Rozpis nedělních utkání:

  • o 7. místo: Česko - Švýcarsko 34:0
  • o 5. místo: Polsko - Rumunsko 25:44
  • o 3. místo: Portugalsko - Ligue AURA 42:0
  • finále: Nizozemsko - Belgie 26:16

Přímé přenosy a záznamy jsou k vidění na webu Rugby Europe TV.

Češi vyhráli nad Švýcary a získali 7. místo i v kategorii U20

Stejně jako mladíci do 18 let i jejich starší kolegové z národního týmu uspěli v závěrečném duelu se švýcarským týmem. Český výběr do 20 let porazil Švýcary poměrem 34:0, a i přes závěrečnou nedisciplinovanost, která vedla k udělení dvou karet, dovedl utkání do zdárného konce.

"Máme radost, že se loučíme s turnajem vítězstvím. Dneska jsme se drželi herního plánu a to se odrazilo na výsledku," glosoval zápas po jeho konci kapitán Tomáš Dvořák. Výsledek znamenal viditelnou úlevu i pro hlavního trenéra týmu Romana Šustera. "Jsem rád," prohlásil po zápase před společným odjezdem s týmem na závěrečný banket.

V dalších utkáních zvítězili Rumuni nad Poláky a bronzové medaile si zasloužili výhrou nad francouzským týmem Portugalci.

Úžasná finálová bitva ve prospěch Nizozemců

Nizozemci do finálového utkání šli jako favorité. Belgičané jim však nedali nic zadarmo. Utkání bylo neuvěřitelně vyrovnané. Ještě pár minut před koncem byl stav 16:16. Pak však došlo k položení závěrečné pětky a Nizozemci mohli začít slavit. Belgičanům zbyly jen stříbrné slzy.


Foto: ČSRU / Martin Flousek

Generální partner

Hlavní partneři

Partneři

Institucionální partneři