Domácí soutěže

Domácí soutěže mužů: Přehled výsledků z víkendu 16.-17. března

Po čtvrteční předehrávce mezi Spartou a Tatrou pokračovala dvěma utkáními Extraliga v sobotu, kdy se hrála i dvě utkání 1. Ligy ragby XV mužů. Překvapení se nakonec nekonala, vítězili favorité. Neděle pak nabídla utkání nižších soutěží.

Extraliga mužů

Po čtyřech kolech došlo k bodovému odskoku horní trojice mužstev. Praga je zatím stále stoprocentní a s 18 body vede průběžnou tabulku Extraligy. S dvou a tří bodovou ztrátou pak Pragu pronásledují ragbisté z Říčan a z Tatry. Ve spodní polovině tabulky pak jsou Sparta s Vyškovem. Týmy, které mají na svém kontě zatím jen jednu výhru, si začátek soutěže představovali zajisté jinak. Další příležitost pozvednout náladu ve svém táboře přitom budou mít v příštím kole, kdy se tyto dva týmy vzájemně utkají. Extraligovou tabulku pak uzavírá Dragon Brno.

Souhrn výsledků 4. kola Extraligy:

Kompletní přehled výsledků včetně statistik z utkání zde.

1. Liga mužů

Slavia pokračuje ve své krasojízdě 1. ligou. Ve svém třetím utkání nadělila téměř 100 bodů Přelouči a s grácií se tak předvedla v premiéře před svým publikem. Zatím nejlepší výkon letošní sezóny předvedli ragbisté z brněnské Bystrce. Posílený kádr vedl po prvním poločase na Tatře proti místní tři-a-dvacítce, do vítězného konce se však nedostal. Utkání mezi Vídní a Zínem nebylo v tomto termínu odehráno.

Souhrn výsledků nekompletního 4. kola 1. ligy:

  • RC Slavia Praha - RC Přelouč 98:12 (43:5)
  • RC Tatra Smíchov U23 - RC Bystrc 33:21 (9:14)

Kompletní přehled výsledků včetně statistik z utkání zde.

2. Liga mužů

Souhrn výsledků nekompletního 3. kola 2. ligy:

  • spol. České Budějovice - RC Havířov 19:17 (12:5)
  • TJS Mariánské Hory - RC Mountfield Říčany B 21:37 (7:20)
  • RK Petrovice - RC Slavia Praha B 100:0 (48:0)

3. Liga mužů

Souhrn výsledků nekompletního 3. kola 2. ligy:

  • spol. Liberec / Petrovice B - RC Olomouc 22:30 (14:8)
  • Rugby Babice - RC Plzeň 59:0 (21:0)

4. Liga mužů

Prvním turnajem byla zahájena i 4. liga mužů. Čtvrřice týmů ve složení RA Olymp, Kralupy nad Vltavou, RC Sparta Praha U23 a RUC Piešťany poměřila své síly na stadionu Markéta. K datu uzávěrky ještě nebyly potvrzeny všechny výsledky. O soutěži budeme více informovat v příštích příspěvcích.

Fotografie, autor: Miroslav Kuběna

Generální partner

Hlavní partneři

Partneři

Institucionální partneři