Elitní série 7s žen

Do našlapaného kádru Tatry se kouči nevešla reprezentantka. Rozhovor před finále Elitky žen

Poslední díl Elitní série žen 7s v olympijském ragby se v neděli odehraje na Tatře Smíchov. Domácí hráčky vedené koučem Stanislavem Králem dominují celé sezóně.

Stando, Tatra vyhrála tři ze čtyř turnajů, titul vám už někdo nevezme. Postavíš „ostrý“ tým?
Ano, Tatra bude v plné síle. V černém dresu se představí pět seniorských reprezentantek a čtyři juniorské.

To je trošku přetlak - v jiných klubech nevídaný.
Ano, kádr je dokonce tak našlapaný, že při výběru nominované dvanáctky jsem musel vynechat naší nejmladší reprezentantku Majdu Snítilovou, která na Spartě zahrála velice dobře, ale je nejmladší a její čas ještě přijde…

Nemůže tým, který v sezoně dominuje podobně jako v patnáctkách muži Říčan, závěrečný turnaj podcenit?
Ač by se mohlo zdát, že se nemůže vlastně nic stát a nemůžeme prohrát, neponecháme nic náhodě. Kdo zná mentalitu kobyleki mojí ví, že nic nepodceníme…. Na turnaj se moc těším.

Reprezentanky poté ještě čeká náročná sezóna.
I proto budeme hodně střídat, holky toho opravdu ještě čeká hodně. Seniorky pod vedením kouče Vítka Chalupy odehrají dva turnaje ME Championships a také olympijskou kvalifikaci, vše v následujících dvou měsících.

A juniorský sedmičkový tým žen, který vedeš?
Juniorky se pak představí na třech přípravných turnajích. Hned příští týden ve Vídni se utkáme s dospělou reprezentací Rakouska, Maďarska a Slovenska. Dále pak turnaj Olympijských nadějí a také budeme hrát na Prague 7´s. To vše bude generálka ME Championships15. a 16. července v Petrovicích. Držme si palce, ať obě reprezentace potvrdí opravdu vysokou hráčskou úroveň!

pb

Generální partner

Hlavní partneři

Partneři

Institucionální partneři