Domácí soutěže

Den ženského ragby v Říčanech

V sobotu 13.4. hostí říčanský klub Den ženského ragby. Na dvou hřištích budou souběžně probíhat turnaje žen i dívek.

V ženském turnaji MČR 7 se odehraje 13 utkání. Po prvním turnaji vede tabulku domácí tým Říčan, který hraji ve společenství s RK Petrovice. Ty budou chtít jistě navázat dalším vítězstvím. Po prvním turnajovém vítězství ale bezesporu půjde také A-tým Tatry Smíchov, do kterého se po zranění vrací reprezentantky Kristýna Riegertová a Christine Tesařová. I další týmy si budou chtít polepšit. Pražská Sparta ani vídeňský tým, které oba spadly do skupiny o 5.-7. místo, mají ambice probojovat se do horní čtyřky.

Dívky se na turnaji představí ve dvou kategoriích: U18 a U15. V juniorské kategorii se utkají hráčky Moravia ragby - týmu z jižní Moravy, Severní Moravy, pražské Tatry, Babic, Strong Girls, Olympu a domácího týmu Říčan, který i v této kategorii hraje společně s RK Petrovice. Do mladší kategorie je přihlášený rekordní počet 5 týmů. Zatímco juniorky souteží v sedmičkovém ragby, stejně jako ženy, dívky U15 hrají svá utkání formou x-ragby, jehož pravidla jsou upravená tak, aby co nejvíce podporovala rozvoj základních dovedností.

Novinkou, která má pomoci klubům s rozšiřováním členské základny žen, jsou rozvojové aktivity pro hráčky seniorské kategorie, které se nevejdou na soupisku svého týmu/společenství, s ragby začínají nebo je pro ně úroveň soutěže MČR 7 příliš vysoká. Pro všechny takové hráčky budou organizována utkání, kde si budou moci zahrát proti stejně zkušeným soupeřkám. V případe malého počtu hráček proběhne společný trénink.

"Turnaje žen a dívek obvykle probíhají kvůli časové náročnosti odděleně. Vnímám ale jako velmi přínosné umožnit mladším hráčkám vidět své dospělé (nejen)klubové kolegyně v akci a stejně tak obráceně." říká k důvodu organizace společných turnajů Hana Schlangerová, manažerka ženského ragby. "Podobné akce se podařilo již několikrát zorganizovat a vždy byly hodnoceny velmi pozitivně. V Říčanech jsou pro to díky dvěma hřištím ideální podmínky."

Na obou hřištích se bude hrát v sobotu 13.4. od 12:00.

Generální partner

Hlavní partneři

Partneři

Institucionální partneři