Rugby Europe Super Cup

Delta předvedla přesvědčivý výkon a porazila Bohemia Rugby Warriors 0:74

Čeští Bohemia Rugby Warriors se podruhé ukázali před domácím publikem. A znovu narazili na velice kvalitního soupeře. Ten jim tentokrát nepovolil ani jednu pětku.

Delta první poločas ovládla 34:0. Hráčům v červených dresech se dařilo po většinu času mít hru pod svou kontrolou a postupně navyšoval vedení. Svůj světlý moment měl i český tým, když se prezentoval několika rychlými útoky. Na pětku však nedosáhl.

Obdobně probíhala i druhá čtyřicetiminutovka. Když už se čeští "válečníci" blýskli několika pohlednými fázemi, nizozemští ragbisté se semkli, vytvořili na protivníky tlak a získali míč opět pod svou kontrolu. Narozdíl od předchozích dvou utkání ve skupině se českým hráčům bohužel nepodařilo položit ani jednu pětku. Utkání tak pro ně skončilo vysokou porážkou.

"Utkání se rozhodně nevyvíjelo dle našich představ. Ke konci utkání jsme odcházeli i fyzicky. Pro zbylé dvě utkání budeme dál tvrdě makat a trénovat a doufám, že se zlepší i předvedený výkon," doufal po zápase Adam Koblic, který Warriors posílil mezi listopadovými zápasy seniorské reprezentace.

"Dneska proti nám nastoupil velmi silný a dobře organizovaný soupeř. Udělali jsme hodně hloupých chyb a špatných rozhodnutí. Chyběla nám sehranost, jelikož někteří hráči nejsou na všech trénincích. Ale aspoň jsme do hry mohli poslat další kluky, kteří tak získali příležitost si zahrát tuto soutěž," hledal na výkonu Warriors pozitiva trenér Brabec.

V příští fázi by se měli Češi utkat s druhým týmem této skupiny, kterými budou buď Brussels Devils anebo Romanian Wolves. Každopádně se bude hrát na hřišti soupeře během prvního víkendu prosince. Utkání bude možné sledovat na Rugby Europe TV.

Generální partner

Hlavní partneři

Partneři

Institucionální partneři