Reprezentace 7s - U18

Čeští mladíci vyrazili na "sedmičkovou Evropu" do Švýcarska

“Pro kluky je to událost sezóny. Chceme předvést to nejlepší,” hlásí před mistrovstvím evropy ve Švýcarsku trenér sedmičkového nároďáku U18 Karel Šampalík.

Reprezentační A tým v sedmičkách už sezónu ukončil. Její vrchol v Championship ale mají stále před sebou hráči do osmnácti let, ti se o nadcházejícím víkendu poperou o titul mistra Evropy ve švýcarském Macolinu.

V přípravě absolvoval tým trenéra Šampalíka dvě akce s výborným výsledkem. Na Turnaji olympijských nadějí v Maďarsku, kde Česko reprezentovaly dva výběry, obsadili mladíci první a třetí místo. Na Prague 7s brali 4. příčku. Poslední detaily ladil výběr během tréninků před odjezdem v Praze. “Turnaje se nám povedly, s tím jsem spokojený. Teď už se zaměřujeme na samotnou hru a zvládání konkrétních situací. Přechod od XV rugby k sedmičkám není hned, někteří kluci to zvládají rychleji, jiní pomaleji, ale jsme odhodlaní předvést to nejlepší, co v nás je. Pro kluky je mistrovství Evropy událost.” Zhodnotil přípravu trenér Karel Šampalík.

Jeho tým bude ve Švýcarsku obhajovat výborné páté místo z loňského roku. Ve skupině narazí na domácí Švýcary, Německo a Irsko. Ambice jsou jasně stanovené. “Rozhodně chceme postoupit ze skupiny. Máme na co navazovat. Tým je sice hodně mladý, většina hráčů je ročník narození 2006 a navíc jsme museli na poslední chvíli shánět náhradu za zraněného Jiřího Kuchaře, i tak ale věřím, že tým má na to, aby uspěl.” Dodává Šampalík.

Zraněného Jiřího Kuchaře z Říčan v nominaci nahradil Ondřej Černý z Tatry. Ta má tak co se týče zástupců v nominaci převahu právě nad celkem z Říčan. Třináctičlenný tým pod vedením trenérů Karla Šampalíka a Tomáše Kohouta absolvuje cestou do 800 km vzdáleného Macolinu i tréninkovou zastávku v Basileji. Do mistrovství evropy vstoupí čeští mladíci sobotním duelem proti Německu.

Generální partner

Hlavní partneři

Partneři

Institucionální partneři