Reprezentace

Český výběr podlehl v exhibici ragbistům Nového Zélandu 13:24

Krásný zápas před skvělým publikem. Takové bylo letošní střetnutí výběru České republiky proti novozélandským Ambassador's XV. Ačkoli se oba týmy o vedení přetahovaly, v závěru rozhodly zkušenosti týmu složeného z hráčů Nového Zélandu.

Tradice vzájemného měření sil letos pokračovala již sedmým vzájemným utkáním. Hrálo se opět na hřišti pořádajícího klubu, smíchovské Tatry, a i tentokrát se dorazivší diváci mohli těšit na ragbyovou show, včetně maorského tance Haka. O čestný výkop se pak postarala osvědčená dvojka kopáčů, velvyslanec Nového Zélandu, pan Craig Hawke a primátor hlavního města Prahy, docent Bohuslav Svoboda.

Češti hráči se v úvodu utkání pokusili zavzpomínat na rok 2018, kdy si český tým připsal dosud jediné vítězství nad výběrem Ambassador's. Vedení se ujali v úvodu po trestném kopu Horaka. Na odpověď ragbistů soupeře se nečekalo dlouho. Přišla první pětka utkání a s ní i obrat ve skóre. Následovala oku lahodící hra plná tvrdých skládek a krásných útočných akcí. Sami hráči českého týmu po utkání chválili soupeře za jejich přehled a vypilovanou techniku.

Češi udeřili zpět ještě koncem prvního poločase. Svou první pětku položil slávistický expres Adam Miřácký, díky čemuž šel český tým o poločase do kabiny za vedení 8:7. Do druhé půlky vstoupil mnohem aktivněji tým Nového Zélandu. Češi vystřídali celou lavičku. Navíc byli v průběhu druhé půle dvakrát oslabeni - žlutou kartu viděli Novotný a Černohorský. I proto to byli zase hráči z opačné strany zeměkoule, kteří položili další pětku utkání a na malou chvíli se dostali do vedení. Poté přišla na řadu druhá pětka českého týmu, kterou opět zakončoval Miřácký. Češi znovu o jediný bod vedli 13:12.

Rozhodujícím momentem utkání pak byla třetí pětka hráčů v černých dresech, která už s konečnou platností zařídila vedení Ambassador's. Došlo k ní okolo 52. minuty. I přes následnou snahu a fantastickou podporu fanoušků se českým hráčům nepodařilo zabodovat a utkání skončilo 13:24 z pohledu domácího týmu. Utkání rozhodla dost možná zkušenost. Přecijen rozdíl v průměrném věku obou týmů byl 4 roky - v řadách českých ragbistů měl průměrně starý hráč 24 let, zatímco u soupeře to bylo 28 let.

Tým NZ Ambassador's XV tak navýšil své vedení v historické bilanci výher již na 6:1.