Reprezentace XV - muži

Česko porazilo Chorvaty 48:22

Ve druhém kole mistrovství Evropy úrovně Trophy se českým ragbistům podařilo porazit chorvatský tým. Utkání skončilo 48:22. Po dvou kolech tak mají na svém kontě pět bodů.

Trenér českého mužstva Mirek Němeček v rozhovoru před utkáním avizoval, že se tým bude soustředit zejména na práci v obraně. Od prvních minut utkání však Češi prakticky jen útočili. Po osmi minutách v seniorském národním týmu se prosadil i Patrik Pavlík, který tak skvěle zastoupil zraněného Kulhavého.

Skóre český tým otevřel po několika málo minutách hry a následně přidával jednu pětku za druhou. První poločas skončil 36:7 ve prospěch českých hráčů, kdy se jako jediný hráč v kostkovaném dresu prosadil chorvatský kapitán Jurišič.

Ať už řekl chorvatský trenér Anthony Poša svým svěřencům během poločasové přestávky cokoliv, zafungovalo to. Chorvaté nastoupili do druhé čtyřicetiminutovky s chutí a to se podepsalo i na herním projevu. Hra se přenesla na půlku českého týmu, kde se zdržela po většinu druhého poločasu.

"Neměli jsme moc balón, ale aspoň jsme vyzkoušeli obranu a ta byla mnohem lepší než ve Švédsku," hodnotil pro Českou televizi druhý poločas trenér Němeček. S obranou českých hráčů byl poměrně spokojen i trenér obrany českého mužstva, Jihoafričan Ntando Manyosha: "Základní sestava bránila velmi dobře. Chyb jsme se dopouštěli až v momentě, kdy jsme vystřídali".

A právě tyto chyby vyústily v celkem tři pětky Chorvatů během druhého poločasu. Dvě z nich padly v samotném závěru. I přes určitou pachuť se Češi mohli pustit do oslav. Své druhé utkání ME úrovně Trophy před skvělým domácím publikem na stadionu Markéta zvládli a připsali si pět bodů do tabulky za vítězství 48:22. Výkon českého týmu uznal i trenér soupeře Poša: "Dnes vyhrál lepší tým."

Další utkání českou reprezentaci čeká koncem listopadu. I to se bude hrát na stadionu Markéta a to 25. listopadu 2023 v rámci Měsíce ragby na Praze 6, kterou finančně podpořila městská část Praha 6.

Sestava českého týmu

Základní XV: Král, Vomáčka, Stránský, Chytil, Bejček, Diviš, Faktor, Hošek, Schütz, Hřebačka, Koblic, Dupuy, Pavlík, Kohout a Cimprich.
Lavička: Hodek, Calta, Novotný, Frank, Severýn, Havel, Máslo Miřácký.
Realizační tým: Němeček, Vokrouhlík, Manyosha (trenéři), Neuwirth (fyzio) a Ouředník (vedoucí týmu).

Fotografie: Martin Flousek