Reprezentace

Švýcarsko v druhém poločase dominovalo ve standardkách a vyhrálo 25:41

I přes velmi nadějné skóre po prvních 40 minutách hry, kdy svěřenci Mirka Němečka vedli 20:17, švýcarský tým ukázal svou sílu a otočil na konečných 25:41 z pohledu českých ragbistů.

První poločas byl jako na houpačce. Češi zaznamenali první body, ale poté si ragbisté "helvétského kříže" rychle vybudovali vedení 17:6. Češi ale vrátili. První pětku do brankoviště soupeře položil Vladan Diviš a další pětkou se pak blýsknul na konci prvního poločasu James Faktor. Po skvělém kopu Martina Cimpricha český tým strhnul vedení na svou stranu.

Probíhající utkání se muselo fanouškům líbit. Mezi nimi byl dokonce i prezident české republiky, pan Petr Pavel, který se ještě před výkopem osobně pozdravil s každým hráčem.

Ve druhé půlce se ukázala zkušenost Švýcarů a hlavně jejich velká síla v mlýnech a autech. K tomu se přidalo několik špatných rozhodnutí a troška smůly. Švýcarům se povedlo se dostat zpětně do vedení a celé utkání nakonec zvítězit poměrně vysokým rozdílem 25:41.

"Se hrou jsme byli spokojeni, bohužel nám nešli standardní situace," prohlásil po utkání trenér českého týmu Němeček. Rovněž kapitán českého týmu Dan Hošek viděl zásadní rozdíl právě v mlýnech a autech. V otevřené hře byl přitom, podle něj, český tým lepší.

"Bylo to pro nás velmi důležité utkání proti našemu největšímu konkurentovi," nechal se slyšet po utkání trenér švýcarských ragbistů Olivier Nier, který nijak neskrýval svou radost. Švýcary nyní čekají ještě dvě utkání, ale mají skvěle nakorčeno na postup do nejvyšší otevřené úrovně evropských soutěží, kterou je Championship. Český tým se v závěrečném utkání střetne s Ukrajinou. Ačkoli půjde o utkání, v němž budou formálně domácím týmem Ukrajinci, bude se hrát v Havířově.