Domácí soutěže

Extraliga: Sparta porazila Pragu, Tatra a Říčany splnily role favoritů

Uplynulý ragbyový víkend začal předehrávkou na Pragovce již v pátek. V tamním utkání se utkali s rivalem ze Sparty. Jak hráči Tatry Smíchov, tak i Mountfieldu Říčany vyrazili na hřiště moravských týmů.

Sparta si připisuje druhé vítězství

V utkání, které bylo přenášeno na kanále ČT Sport Plus, se střetl do té doby třetí a pátý tým tabulky. Domácí Praga chtěla navázat na svou vítěznou šňůru před utkáním s Říčany a Sparta potřebovala vyhrát, aby se odlepila z barážové pozice v tabulce. Utkání nevyšlo vůbec podle představ domácí Pragy. Obzvlášť nevydařené utkání měl Jacques Dumas, který se během utkání dopustil řady chyb a tím i nabídli příležitosti soupeři ke skórování. Spartě se nepřesnosti dařilo trestat a s výsledkem 32:19 tak opět do svého držení získávají vysočanský pohár.

"Myslím, že jsme dneska byli týmovější. Když budeme chodit poctivě na tréninky, věřím, že se do play-off dostaneme," komentoval Jakub Zámyslický, teprve dvaadvacetiletý hráč Sparty, který patřil k jednomu z nejlepších hráčů utkání.

"Dopouštěli jsme se velkého množství chyb a nepřesností. Pro příští utkání se musíme držet toho, co trénujeme a chceme hrát," netajil hřkost Hugo Žák, junior Pragy, který do hry naskočil v druhém poločase a oživil hru domácích ragbistů.

Říčany získaly pět bodů v Brně

Roli favoritů splnili ragbisté Mountfieldu Říčan. Na půdě posledního Dragon sice museli v úvodu utkání dotahovat, ale poté se plně ujali bodové kontroli nad utkáním a zvítězili 50:29.

"Cíl, se kterým se šlo do zápasu, byl udělat aspoň nějaký bod a nebát se útočit. Tahle část se splnila, avšak pořád jsme poslední tým tabulky, který má velké rezervy v obraně, a s tím zkusíme do zbytku sezóny něco udělat," hodnotil po utkání složitou situaci Dragonu jeho trenér Ondřej Kutil.

"Zápas jsme celkem dobře kontrolovali, přesto ale nebyl tak snadný, jak by se mohlo zdát. Potýkáme se stále se dvěma problémy. Individuální chyby v obraně a při útočení. Jestliže budeme chtít v dalších kolech porazit Spartu a Tatru, tak na těchto věcech musíme zapracovat a být daleko preciznější. Myslím, že stále všichni čekáme na zápas, po kterém budeme s výkonem opravdu spokojení. Na Pragovce jsme se k němu přiblížili, ale utkání v Brně bylo zase krokem vzad," drží přísné standardy trenér úřadujících mistrů z Říčan.

Tatra uspěla na horké půdě Vyškova

V minulém kole si Vyškov připsal cenné vítěztví nad Spartou. V tom aktuálním pak opětna domácím hřišti hostili další tým, tentokrát Tatru ze Smíchova. Domácím borcům se nepodařilo navázat na týden starý úsěpch a podlehli Tatrovce 24:40. A to navzdory karetnímu oslabení soupeře, který hrál 20 minut o 14 hráčích.

"Před utkáním jsem říkal, že bude záležet na tom, v jaké pohodě hráči budou. A to u nás moc neplatilo. Několik hráčů nastoupilo se zdravotními potížemi a zatřáslo s nimi také zranění Radima Trunečky. Tatra hrála výborně, měla asi nejsilnější sestavu ze všech utkání. Jediným pozitivem pro nás je, že tým utkání za nepříznivého stavu nezabalil a vydřel bod za čtyři položení," prozradil dojmy z utkání trenér Pavel Pala, trenér RC JIMI Vyškov.

"V zápase jsme dobře zvládali standartní situace, z kterých jsme mohli dobře útočit. Prvních 20 minut v obou poločasech jsme hráli na vysoké úrovni. Bohužel v druhých polovinnách poločasů jsme v tempu polevili, a dovolili tak soupeři snižovat náš náskok. Ale i přes tyto výpadky a i přes to, že jsme hráli 20 minut ve čtrnácti, jsme zápas zvládli," neskrýval spokojenost hlavní kouč Tatry Smíchov Jan Oswald.

Říčany s Tatrou v úniku

Po šesti kolech jsou na špičce Extraligy Říčany s Tatrou. Skupinka pronásledovatelů složená z Pragy, Sparty a Vyškova okupuje s rozpětím šesti bodů třetí až páté místo. Tabulku extraligových týmu uzavíra brněnský Dragon, kterému na Vyškov chybí osm bodů. V příštím kole se v páteční předehrávce potká Tatra s Pragou a v sobotu dále Sparta s Říčany a ve Vyškově domácí s Dragonem.

Fotografie: utkání Praga - Sparta / autor: Filip Fuchs

Generální partner

Hlavní partneři

Partneři

Institucionální partneři