Rugby Europe Super Cup

"Warriors" zakončili premiérovou sezónu RE Super Cup na 8. místě

Ani na druhý pokus se hráčům týmu Bohemia Rugby Warriors nepodařilo najít recept na nizozemský tým Delta. Soupeř dovolil českému týmu skórovat jen jednou z trestného kopu a po vítězství 55:3 si zajistil konečné 7. místo. Bohemia Rugby Warriors berou místo osmé.

Ač se utkání hrálo jen zhruba týden před Vánocemi, počasí bylo oproti listopadovému střetnutí příznivější. A příznivější byl rovněž úvod utkání, kdy se český tým držel svého zkušeného soupeře. NIzozemci však ve druhé dvacetiminutovce zabrali a do kabiny šli za stavu 29:3.

Ve druhé půlce si potom tým Delta své vedení bez obtíží pohlídal, přidal několik dalších pětek a po výhře 55:3 si z této sezóny odnáší konečné sedmé místo.

"Delta je velmi dobrým týmem. Chtěli jsme překvapit obranou, ale už v prvním poločase nám soupeř položil tři poměrně laciné pětky," identifikoval klíčové momenty utkání po jeho konci Antonín Brabec. Při ohledu na celou soutěž byl však pozitivní. "Pro nás to je teprve začátek. První rok, kdy jsme nasadili hodně mladých hráčů. Je to pro nás skvělá soutěž, abychom se zdokonalili."

"Jsme mladý tým a máme stále na čem pracovat. Bylo nám ctí se utkat s týmy jako Delta nebo Brussels Devils," nechal se po utkání slyšet kapitán českého týmu, kterým byl z důvodu nemoci Patrika Průchy Ondřej Bejček.

Záznam utkání je možné shlédnout na webu Rugby Europe.

Fotografie: snímek po utkání (zdroj: Rugby Europe).

Generální partner

Hlavní partneři

Partneři

Institucionální partneři