Rugby Europe Super Cup

​“Bude to těžké, ale chceme bojovat!” Zní z tábora Warriors před premiérou v Super Cupu

Letos poprvé se v mezinárodní soutěži pod hlavičkou Rugby Europe představí i Český tým. Bohemian Rugby Warriors za svým premiérovým vystoupením odcestovali do rumunského Baia Mare, kde bude jejich soupeřem celek Romanian Wolves. “Pro každého našeho hráče to musí být svátek, hrát proti takovému soupeři se ještě nikomu z nich nepoštěstilo. Myslím, že tak těžký zápas, jako je čeká, ještě nikdo z nich nehrál.” řekl před premiérou v Super Cupu trenér Jan Oswald.

Tým složený z mladých hráčů s budoucností v národním týmu společně se zkušenými borci má před sebou těžkou zkoušku. “Připravujeme kluky na to, že to bude těžký zápas, ale je na nich vidět, že si to uvědomují a jsou na to nachystaní,” zhodnotil úvodní trénink po příjezdu do Rumunska Oswald. Český tým má za sebou v této sestavě jen pár tréninků, to ovšem neplatí o soupeři. Právě sehranost bude jednou z jeho hlavních zbraní. “Budou sehraní a perfektně fyzicky připravení. Kluci budou muset bojovat o každý balón.”

Podle trenéra Antonína Brabce bude rozhodujícím faktorem, jak češi zvládnou defenzivní fázi hry. Právě na tyto aspekty zápasu se proto více zaměřili v přípravě. “Většina našich týmů trénuje útočení. My jsme se zaměřili na to, abychom v obraně byli aktivní. Pokud nebudeme vzadu kompaktní, v jedné lajně, soupeř nás potrestá. Ve skupině jsou kvalitní soupeři a my se potřebujeme naší hře spolehnout na dobrou obranu.” Zhodnotil přípravu na start soutěže Brabec.

Zápasy v super cupu by měly přinést výběru Antonína Brabce i cenné zkušenosti do dalších let, to ostatně potvrzují i sami hráči. “Těšíme se moc, víme že to bude těžké ale jsme rádi, že se dlouhodobé snažení České rugbyové unie vyplatilo. Pro nás jsou to obrovské zkušenosti, které mohou posouvat dál nejen nás hráče, ale i celou unii.” Zhodnotil přínos účasti v Super Cupu kapitán týmu Patrik Průcha.

Zápas Bohemia Rugby Warriors proti týmu Romanian Wolves začíná v neděli 5. listopadu ve 12:00, sledovat ho můžete na https://www.rugbyeurope.eu/rugby-europe-tv/

Generální partner

Hlavní partneři

Partneři

Institucionální partneři