ČSRU

Víkendové akce na hřišti stadionu Markéta zrušeny

Ačkoliv to může znít jako vtip, zimní počasí přišlo do Prahy nečekaně již začátkem prosince. Hřiště na stadionu Markéta je proto bohužel nezpůsobilé pro plánované utkání Čechy - Morava a rovněž i pro regionální srazy sportovních center mládeže.

Stadion Markéta se poprvé pod sněhem ocitl v den konání utkání české reprezentace s Litvou. To se nakonec, s úspěchem pro české barvy, odehrálo 25. listopadu. Tehdy se jednalo o čerstvý sníh, který se podařilo z velké části odklidit dostupnou technikou (tj. čtyřkolkou s kartáčem) a který z části roztál pod slunečními paprsky, které se během dopoledne toho dne objevily.

Na Praze 6 však od té doby sněžilo opakovaně, na umělém trávníku se nakupila slušná vrstva sněhu, která odolala i dívčímu turnaji a sérii soustředění juniorek. Sněhová pokrývka navíc ještě zamrzla (obázek níže). Kvůli nepříznivým podmínkám se tak už rušilo druhé utkání regionálních výběrů, původně plánované na 3. prosince.

Ke zlepšení nedochází ani před nadcházejícím víkendem a tak se nakonec série utkání mezi výběrem Čech a výběrem Moravy, který reprezentuje i kluby ze Slezka, smrskne na pouhý jeden zápas. K tomu došlo už na konci listopadu, ve stejný den, jako seniorský národní tým porazil Litvu, a vítězství si připsali Moravané. Ti se tak stávají vítězi letošní, krátké série.

Kromě utkání regionů byly pro nadcházející víkend v plánu i srazy regionálních center mládeže. Ani k těm nedojde. O rozhodnutí informoval sportovní ředitelé klubů ve středu odpoledne Roman Šuster, sportovní ředitel ČSRU. Informace šla během čvrtečního dne i formou oběžníku na kluby.


Generální partner

Hlavní partneři

Partneři

Institucionální partneři