Mládežnické ragby

V juniorské soutěži zvítězili chlapci Tatry

​Finálové utkání Ligy ragby U18 2024 svedlo dohromady tradiční rivaly posledních let – říčanský Mountfield a smíchovskou Tatru. Letošní finále bylo loňskou reprízou.

RC Mountfield Říčany – RC Tatra Smíchov 7:20 (0:10)

Změnilo se pouze domácí hřiště. Protože v základní části Říčany Tatru porazily, hrálo se opět v Říčanech. Výkop byl v neděli 2. 6. 2024 v 11 hodin.

Říčanský seniorský tým den předtím získal seniorský mistrovský titul, a tak bylo ve vzduchu cítit odhodlání, aby se totéž povedlo i juniorům. Tatra se ovšem nenechala zaskočit a bylo zřetelné, že je na utkání dobře připravená. Zodpovědná hra a územní převaha vedly k poločasovému vedení 10:0. Ve druhé polovině se obraz hry nezměnil, Tatra soustředěně zvyšovala náskok. Říčanům se podařilo korigovat výsledek položenou pětkou s prokopem až v samotném závěru utkání.

Vzhledem k silnému dešti během noci a mokrému hřišti byl pohyb na trávníku značně omezen. I chování míče bylo někdy nevyzpytatelné. Ale nasazení a dovednosti obou týmů daly na těžký povrch zapomenout a početné tábory příznivců obou týmů mohly ocenit pěkné akce mohutným povzbuzováním.

"Na utkání jsme se dobře připravili a nezaskočil nás ani těžký terén, který způsobila ranní průtrž mračen. Naše obrana fungovala spolehlivě a postupně jsme začínali určovat tempo zápasu a kontrolovat jeho vývoj, v čemž mám pomohly výborné standardní situace, především auty. Reparát za předešlé vzájemné utkaní ze základní skupiny vyšel skvěle. Velký respekt patří soupeři, který se nevzdal a bojoval do poslední minuty zápasu, a rovněž připravil na svém stadiónu pravé ragbyové prostředí hodné finálového utkání," prohlásil po utkání trenér vítězného týmu Karel Šampalík.

RC Praga Praha - společenství Sever 22:21 (19:14)

Bronzové medaile z juniorské soutěže si letos odnáší Pragovka. Té se podařilo o jediný bod porazit společenství Sever (Sparta, Olymp, Vrchlabí, Jablonec a Úžice).