Reprezentace

Sedmičkářky v Krakově šesté

České reprezentantky zakončily své vystoupení v letošním ročníku World Rugby HSBC Challenger Series šestým místem na turnaji v Krakově. Celkově v soutěží obsadily 8. místo.

Asijský den - jak by se dal podle složení skupiny pojmenovat první den turnaje v Krakově - začal pro naše hráčky pěkně zostra. Prvními vyzyvatelkami byly favoritky turnaje a celé soutěže Číňanky. Start do utkání vyšel lépe našim hráčkám. Skóre otevřela Kristýna Plevová. Poté ale soupeřky zlepšily hru a třemi pětkami do konce první půle otočily vedení na svoji stranu. V druhé půli se Češky vrátily do zápasu a dařilo se jim s Číňankami držet krok. Na otočení skóre na naši stranu to však nestačilo. Na týmu ale byla znát výrazně větší sebedůvěra než během posledního turnaje v Montevideu.

To se naplno ukázalo v dalších dvou utkáních. Českým reprezentantkám se dařilo držet balón a nepouštěly hbité asiatky k mnoha šancím. Thajkám se podařilo v utkání skórovat. Zápas s Hong kongem odehrály Češky s čistým štítem. Dvě výhry ve skupině znamenly druhé místo a postup do čtvrtfinále turnaje.

V tom naše reprezentace narazila na domácí tým. Polky hnány velkou podporou domácího publika trestaly každou chybu našich hráček. Skóre, které postupně narůstalo se podařilo na naší straně pouze korigovat pětkou Julie Doležilové. Prohra poslala Češky do utkání o 5.místo s Argentinou. V něm jako první donesly balon do pětkoviště Češky. Skórovala Kristýna Plevová. Poté se do hry dostaly Argentinky a postupně položily tři pětky. Na závěr utkání se podařilo pouze upravit výsledek Věře Gärtnerové.

Na turnaji v Krakově se český tým umístil na 6.místě. V celkovém pořadí série mu patří 8.místo. Za dva týdny v Madridu proběhne turnaj o účast v World Rugby HSBC Sevens Series. Po něm bude jasné, jaké umístění v evropském šampionátu je potřeba pro postup do příštího ročkníku World Rugby Challenger Series.

Všechna utkání turnaje v Karkově můžete shlédnou ze záznamu zde: https://rugbypass.tv

Výsledky utkání českého týmu v Krakově:
Sobota 18.5. Čína - Česko 24:12

Sobota 18.5. Thajsko - Česko 10:26

Sobota 18.5. Hong Kong - Česko 0:36

Neděle 19.5. Polsko - Česko 24:5

Neděle 19.5. Argentina - Česko 15:12

Pořadí turnaje v Krakově:
1. Čína
2. Polsko
3. Belgie
4. Keňa
5. Argentina
6. Česko
7. Uganda
8. Paraguay
9. Thajsko
10. Papua Nová Guinea
11. Hong Kong
12. Mexiko

Generální partner

Hlavní partneři

Partneři

Institucionální partneři