Dukla Rugby

Sedmičkáři Dukly přivezli z Paříže stříbro

Národní tým v rugby 7 má za sebou druhý přípravný turnaj před ostrým startem sezóny. Po vydařeném výjezdu do Irska se i tentokrát svěřenci trenéra Jana Rohlíka vrátili s umístěním v TOP 3.

Turnaj Centrale 7s, který se konal v areálu ragbyového klubu Orsay na okraji Paříže měl sice o poznání skromější obsazení, než v minulých letech, i tak šlo ovšem o kvalitní prověrku českých borců. První den byla na programu základní skupina čítající kromě Dukly i britský tým Godfathers, který Češi znali z nedávného turnaje v Kinsale, a další dva francouzské výběry.

Úvodní duel proti Britům Rohlíkovým svěřencům nevyšel (7-40), s týmy Wonder 7 a výběrem pařížských klubů Ligue IDF už celek z Julisky sehrál podstatně vyrovnanější duely. A byť oba ztratil inkasovanou pětkou v poslední akci zápasu, těsné výsledky napovídaly, že v nedělním play off bude rozhodně o co hrát.

Větší starosti dělali trenéru Rohlíkovi četná zranění. Už úvodní duel vyřadil pro svalová zranění ze sestavy Adama Miřáckého s Karlem Šampalíkem. “Trápila nás četná zranění, ale o to víc bych vyzdvihnul odhodlání ostatních, kteří až s neuvěřitelnou bojovností odehráli tento kvalitní turnaj se stoprocentním nasazením,” zhodnotil hlavní kouč úsilí svého týmu.

Neděle s medailovou tečkou

Sobotní výsledky poslaly Duklu v semifinále proti týmu Ligue IDF. Hrálo se dvoukolovým systémem. První zápas vyzněl znovu o pětku lépe pro soupeře (17:22). V Odvetě ale Dukla skvěle zvládla první poločas (21:0) a ve druhé půli nadějný výsledek ubránila. Po výhře 21:12 tak postoupila do finále, ve kterém ji čekal známý tým britských “kmotrů”.

Ani v titulovém zápase se ale českým mladíkům nevyhnula zranění. Z už oslabené družiny vypadli během finále kapitán Ondřej Bejček a s ním i Tomáš Dvořák. Bez možnosti ve druhé půli střídat podlehla Dukla Gotfathers i podruhé v turnaji a z Paříže si odvezla stříbrné medaile.

“Kluci ve finále odvedli i bez střídání možná nejlepší výkon na turnaji. Jsem na ně hrdý a zaslouží si velký respekt.” Ocenil snažení spoluhráčů kapitán Ondřej Bejček. “Jsme známí tím, že se druhý den turnaje dokážeme navzdory únavě semknout. To se potvrdilo i tady, kdy jsme v semifinále vyřadili vítěze skupiny. Navíc náš herní výkon nebyl vůbec špatný, což je dobrý příslib do budoucna,” zhodnotil týmovou formu Bejček.

Generální partner

Hlavní partneři

Partneři

Institucionální partneři