Ragby XV - Pohár

Říčany, Slavie, Petrovice a béčko Tatry - jména známých vítězů skupin Poháru XV

Třetí hrací víkend podzimní pohárové soutěže napověděl mnoho o výsledném pořadí týmů ve skupinách. Slušná porce utkání se ještě bude dohrávat příští víkend, nicméně již teď známe jména týmů, které ve svých skupinách dominovaly.

Říčany v čele skupiny A

Své třetí vítězství ve skupině A si připsaly Říčany a tím i potvrdily, jakožto úřadující mistři republiky, svou roli favoritů. Na rozdíl od jara však Říčany nebyly tak dominantní. I ve svém zatím posledním utkání proti Spartě soupeři "darovaly" bonusový bod za prohru o sedm bodů a méně. Říčanští borci Spartu na domácím klobišti porazili 27:22. Hodnocení webu rugbyunion.cz poskytl hlavní trenér Říčan Miroslav Němeček.

"První tři utkání jsme vyhráli z čehož máme samozřejmě radost. Především proto, že se na klíčových postech vystřídalo několik mladých hráčů, kteří dokázali nahradit hráče indisponované. Myslím, že k tomu by i tento podzimní pohár měl sloužit. Zkoušet nové hráče a dávat jim šanci, aby byli dále motivováni pracovat," vyjádřil spokojenost kouč, který kromě Říčan vede i seniorský národní tým.

"Co se týče hry, tak největší nedostatky vidím v naší obraně. V jarní extralize jsme měli průměr jedné obdržené pětky na zápas, což se nyní několikanásobně zvýšilo. Může to být malou koncentrovaností, fyzickou připraveností některých hráčů a především tím, že jsme se této oblasti zatím moc nevěnovali. Což se samozřejmě s přípravou na play off změní," avizoval zřejmý příchod tvrdších tréninků Němeček.

Již nyní je jisté, že čtvrtou příčku ve skupině A obsadí Praga, která po důstojných výkonech se Spartou a Říčany výsledkově propadla v pátečním utkání hraném na Tatře. Utkání o 2. a 3. místo čeká Spartu a Tatru. Dohrávat se bude na hřišti v Podvinní v sobotu, 9. září.

Sešívané mládí dominovalo "béčku"

Fantastický vstup do podzimní sezóny mají zatím hráči pražské Slavie. Ti ve třech utkáních nasázeli soupeřům 135 bodů, jádro týmu přitom tvoří velmi mladí hráči. Věkový průměr v dosud hraných utkáních jen mírně překračoval dvacítku.

"Fyzická připravenost, rychlost a schopnost hrát do prostoru byly na naší straně a těšíme se na další zápasy," analyzoval příčiny tří vítězných utkání sportovní ředitel a asistent trenéra na Slavii Dan Beneš. Dle jeho slov se tým spíše než na oslavu dosažených výsledků dívá vpřed a připravuje se na těžší soupeře. "Bereme to s pokorou, čekají nás větší výzvy v podobě střetnutí s týmy z top čtyřky. Tam teprve předvedeme náš hlad a chuť. Ukážeme, že patříme k nejlepším i s takto mladým týmem."

Na druhé příčce skupiny B skončí vyškovští ragbisté, kteří se účastní podzimních bojů bez trenéra Pavla Paly, který již dříve avizoval návrat do Olomouce. O třetí místo si to rozdají ragbisté Dragonu a rezervy Říčan - dvou týmů, které zatím na své první body v tabulce čekají.

Skupina C: Triumf Petrovic a odstoupení Přelouče

Dále již známe vítěze skupiny C. Těmi budou Petrovice, které mají sice odehrána zatím jen dvě utkání, avšak to třetí bude s největší pravděpodobností kontumováno ve prospěch jejích hráčů. Přelouč totiž po jednom odehraném utkání ve Zlíně odhlásla svůj tým ze soutěže.

Nepříjemnou novinku oznámil sekretář východočeského klubu Pavel Rocht Kohout: "Delší čas se potýkáme s úzkým kádrem a momentálně se nakupila zranění. V utkání ve Zlíně se nám zranili hned čtyři hráči, kteří nebudou k dispozici celou podzimní část. Bohužel nevidíme momentálně jinou možnost než ze soutěže odstoupit."

S kontumací utkání proti Přelouči tak můžou počítat i ragbisté Bystrce, kteří si připsali dvě velmi těsné porážky s Bystrcí a Petrovicemi a skončí třetí. Přelouč čtvrtá a Zlín druhý.

Skupina D: Derby pro Ostravu

Jasným vítězem skupiny D bude rezerva Tatry, která porazila všechny tři skupinové soupeře. Tím nejzajímavějším utkání uplynulého víkendu však bylo slezké derby mezi Havířovem a Mariánskými Horami. Utkání měl již od úvodu pod kontrolou ostravský tým působící pod hlavičkou Sokola, a v utkání zvítězil na havířovské půdě 14:27.

Bude to právě Ostrava, která se s rezervou Slavie utká o konečné druhé a třetí místo v tabulce. Havířov zakončí na čtvrtém místě.

Skupina E: Vídeň, nebo Liberec

Jedno ze dvou měst bývalého rakouskouherského mocnářství ovládne skupinu E. Vídeň má nakročeno lépe. Její ragbisté drtivě zvítězili jak na společenstvím Liberce a Petrovic B, tak i "jihočeským" společenstvím. "Na krku" však mají kontumaci s Olomoucí, kdy Vídeň nemohla nastoupit kvůli tehdy ještě nedořešené smlouvě o účasti týmu Donau. Liberečtí ragbisté pojedou do Olomouce. Aby však mohli pomýšlet na skupinové vítězství, museli by nad olomouckými hráči zvítězit o téměř 200 bodů.

Kompletní výsledkový servis naleznete v sekci Soutěže.

Fotografie: Miloš Březina

Generální partner

Hlavní partneři

Partneři

Institucionální partneři