ČSRU

Ragby park a Super Cup: proběhla tisková konference ČSRU

V úterý, 5. září v dopoledních hodinách proběhla v budově generálního partnera České rugbyové unie, společnosti J&T Banka, tisková konference. Hlavními tématy byly projekty ČSRU související s blížícím se mistrovství světa a účasti českého týmu v soutěži Rugby Europe Super Cup.

Ragby park a mapa ragby

Konference, které se zúčastnila necelá dvacítka novinářů, se skládala ze tří částí. Po úvodním slovu prezidenta ČSRU a člena představenstva J&T Finance Group Dušana Palcra, vystoupila v rámci prvního bloku event manažerka Kateřina Frýdlová, která představila připravovanou fanouškovskou zónu. Ta vyroste v pražských Riegrových sadech.

"Návštěvníci si během zahajovacího víkendu budou moci vyzkoušet ragby na vlastní kůži, zúčastnit se moderovaného programu a především sledovat přenosy utkání z Francie," poodhalila program, který bude pro fanoušky připraven během 8.-10. září. Tím však akce neskončí. "Přenosy utkání z Francie budou pokračovat i po zbytek šampionátu. Přenášet se bude celkem 23 utkání během 17 vysílacích dnů," doplnila Frýdlová.

Ragby park přitom nebude tím jediným. České ragby bude vidět i v České televizi. Během poločasových přestávek poběží opět klubové medailonky a seriál o pravidlech pro laiky. V jejich rámci bude propagován web MapaRagby.cz, který slouží jako rozcestník pro všechny, kteří si budou chtít ragby vyzkoušet. Jak pravidla, tak i mapa ragby vznikly za podpory společnosti J&T.

Super Cup a Trophy

Předmětem příspěvku Romana Šustera, sportovního ředitele ČSRU, pak byl podzimní program seniorských reprezentací. Konkrétně premiérová účast českého týmu do 23 let v soutěži Rugby Europe Super Cup a plánované domácí utkání národního týmu v rámci mistrovství Evropy kategorie Trophy.

Soutěž Super Cup nabídne kvalitní utkání pro naše mladé reprezentanty, ve kterých získají potřebné zkušenosti pro těžší utkání seniorského národního týmu. Český tým s názvem Bohemia Rugby Warriors odehraje v listopadu dvě domácí utkání během 11. a 16. listopadu na pražském stadionu Markéta. Jeho soupeři budou belgičtí Devils a nizozemská Delta. Soutěž vyvrcholí vyřazovacími boji v prosinci. Místo konání ještě bude upřesněno. Dotazům novinářů na místě odpovídali trenér týmu U23 Jan Oswald a jeho kapitán Patrik Průcha.

"Cílem seniorské reprezentace mužů je udržet se v úrovni Trophy, do které jsme čerstvě postoupili. Dalším krokem pak bude postup do nejvyšší úrovně Mistrovství Evropy zvané Championship," komentoval ambice národního týmu mužů Roman Šuster. Tento tým bude mít zároveň přednost při případném souběhu termínů s programem Super Cup.

"Na tomhle jsme se dohodli, prioritou je mužský nároďák," potvrzoval výše uvedené v dotazech novinářů trenér seniorské reprezentace Miroslav Němeček.

Svěťák? Favoritem jsou All Blacks

Konferenci zakončila panelová diskuze na téma pomalu začínajícího mistrovství světa v ragby. Hosty byli Hanka Schlangerová, manažerka ženského ragby, Mirek Němeček, trenér národního týmu mužů a Jan Oswald, trenér týmu do 23 let.

Na čem se všichni hosté shodli bylo jméno favorita turnaje. I přesto, že novozélandští ragbisté jsou aktuálně až na 4. místě světového žebříčku, jejich široký výběr zkušených hráčů by měl být výhodou. Zároveň však vystupující odborníci uznali, že to tým All Blacks nebude mít rozhodně jednoduché. To už jen třeba kvůli domácímu výběru Francie, který do bojů povede "ragbyový Messi", jen 174 cm vysokvý hráč nastupující na postu mlýnové spojky Antoine Dupont.

Prezentace představená je volně ke stažení pod odkazem níže.

PRINT_TK Ragby Park & Super Cup (5.9.23).pdf


Fotografie: Jan Celner

Generální partner

Hlavní partneři

Partneři

Institucionální partneři